Evroliga, 15. krog

Omić blizu presenečenju v Nemčiji, Datome junak drame v Istanbulu

Klemen Prepelič in Anthony Randolph | Klemna Prepeliča ni bilo v postavi Reala, Anthony Randolph je dosegel 11 točk. | Foto Vid Ponikvar

Klemna Prepeliča ni bilo v postavi Reala, Anthony Randolph je dosegel 11 točk.

V 15. krogu evrolige je vse v znamenju derbija med Fenerbahčejem in Real Madridom, ki sta v pretekli sezoni igrala v finalu tega elitnega evropskega klubskega tekmovanja. Ponovitev finala je po drami pripadla turški ekipi, ki je slavila s 65:63. Alen Omić je po porazu s Krko v ligi ABA gostoval pri Bayernu v Münchnu in igrišče prav tako zapustil s sklonjeno glavo.

Budućnost je bila tri četrtine tekme v Münchnu boljša od Bayerna in kazalo je na presenečenje, nato pa so domači v zadnjih desetih minutah igre potrdili vlogo favorita in črnogorsko ekipo premagali s 93:88. Alen Omić je v dobrih 16 minutah igre dosegel 6 točk in prispeval dve asistenci.

Zabijanje Alena Omića na tekmi v Münchnu:

V Istanbulu, kjer sta se pomerila lanska finalista Fenerbahče in Real Madrid je bilo vroče vse do zadnjega piska sirene. Tekmo je v korist Fenerbahčeja s košem in dodatnim prostim metom preobrnil Luigi Datome. Na drugi strani je v zadnjih šestih sekundah srečanja s prodorom poskusil še Facundo Campazzo, a je bil nenatančen. Anthony Randolph je bil z enajstimi točkami (4/5 za 2, 1/5 za 3) in petimi skoki drugi strelec Reala, Klemen Prepelič pa za tekmo v Turčiji sploh ni bil registriran in ga ni bilo med izbranci Pabla Lasa.

Barcelona Jake Blažiča je s 80:65 premagala Efes in prišla do svoje osme zmage. Katalonci so v prvem polčasu zaostajali za 11 točk, a v drugem vse skupaj nadoknadili (41:15) in na koncu zanesljivo zmagali. Slovenski branilec ni bil del velikega preobrata, saj ni dobil priložnosti za igro.