ABA liga ABA KK Krka Novo mesto Sixt Primorska Rogaška

Sreda, 3. 1. 2018, 20.58

Druga ABA liga, 12. krog

Primorska in Rogaška začela po željah, poraz Krke

Sixt Primorska | Foto Sportida

Košarkarji Sixt Primorske so v 12. krogu lige Aba2 premagali beograjski Dynamic s 86:78. Vodilna ekipa druge jadranske lige je dobro odprla tekmo in vknjižila deveto zmago. Krka je vknjižila nov poraz, v Cetinjah je morala priznati premoč Lovćenu (73:78), Rogaška pa je doma odpravila Tivat (81:76).

V drugi četrtini so domači obtičali na 41. točki. Gostje so se tako v zadnjih minutah prvega polčasa povsem približali (41:38), a na glavni odmor so gostitelji le odšli s prednostjo. A ta ni dolgo trajala. Gostje so pri 49. točki izenačili in nato pobegnili in pred zadnjimi desetimi minutami vodili +4. A Koprčani se niso predali, izenačili so na 68:68 in v zadnjem delu stopili na plin. Zadnjo četrtino so dobili z izidom 27:15.

Prvi strelec domačih je bil Shawn King s 23 točkami in petimi skoki, za goste je Nemanja Krstić dosegel 19 točk.

Rogaška po preobratu

Rogaška ima zdaj sedem zmag in pet porazov. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Rogaška ima zdaj sedem zmag in pet porazov. Foto: Žiga Zupan/Sportida Uspešna je bil tudi Rogaška. Domači, ki so tokrat prišli do sedme zmage v drugoligaški jadranski druščini, so večino tekme zaostajali, pred zadnjo četrtino pa naredili pomemben preobrat. Mitja Nikolić je s trojko domače popeljal do vodstva s 65:63, domači pa so nato hitro pobegnili na 73:65 in vodstvo znali zadržati do konca.

Teodo Tivat je ostal pri petih zmagah, njihov najboljši strelec pa je bil tokrat Miloš Popović z 18 točkami. Za domače je Rashun Davis prispeval 23 točk, Nikolić pa je 18 točkam na koncu dodal še šest podaj.

Krkaši prekratki

Žiga Dimec je dosegel devet točk. | Foto: Sportida Žiga Dimec je dosegel devet točk. Foto: Sportida Po 11 krogih so bili Novomeščani pri vrhu lestvice, saj so zbrali osem zmag in tako kot še tri ekipe zbrali po 19 točk. Lovćen je s 15 točkami zasedal 10. mesto, z novima dvema točkama pa bo poskočil po lestvici navzgor proti vrhu.

Novomeščani so tekmo začeli dobro, saj so vodili do pete minute, ko so Črnogorci izenačili na 12:12. V zaostanku se nato niso več znašli, v 32. minuti se je Krka sicer še približala na -3, a je Lovćen zdržal.

Pri Krki je bil najbolj strelsko razpoložen Dalibor Đapa, ki je dosegel 17 točk, eno manj je dosegel Marko Jošilo, še eno manj pa Dino Cinac. Na drugi strani je Mašan Vrbica dal 19 točk.