26. 1. 2021,
17.45

3 leta, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,03
KK Podčetrtek ECE Triglav Hopsi Polzela Zlatorog laško Helios Suns Šentjur Šenčur Gorenjska gradbena družba kk Rogaška KK Krka Novo mesto 1. SKL

Torek, 26. 1. 2021, 17.45

DP, 16. KROG

Krka preskočila Šentjur, Hopsi pokvarili načrte Podčetrtku

Krka | Krka se je utrdila na vrhu. | Foto ABA liga, Split/Ivica Cavka

Krka se je utrdila na vrhu.

V 16. krogu 1. SKL je Krka doma brez težav opravila s Šentjurjem in se utrdial na vrhu lestvice, za konec kroga pa bo Šenčur gostil Helios Suns. Hopsi so v soboto prizadejali Podčetrtku boleč poraz v gosteh, Triglav pa je doma ugnal Zlatorog in vknjižil drugo zmago v tej sezoni.

Krka je proti Šentjurju nadaljevala niz prvenstvenih tekem brez poraza. S 14. zmago na 16 tekmah je na prvem mestu lestvice, medtem ko je Šentjur po 17 tekmah pri devetih zmagah in osmih porazih. Dolenjci so večji del posla opravili v drugi četrtini, ki so jo dobili za 15 točk, gostom, ki so zgrešili kar deset od 19 prostih metov, pa ni pomagal niti dobljen skok z 41-29.

V zadnji četrtini so gostitelji večinoma brez posebnih težav držali goste na varni razdalji, a dobro minuto pred koncem je Dalibor Đapa s košem tekmece približal na zgolj osem točk zaostanka. Toda Jan Kosi je nato vrnil s trojko in dokončno odločil tekmo.

Pri domačih je bil najboljši Leon Stergar z 18 točkami (met 8-9), Đapa pa je pri gostih zbral 22 točk in devet skokov.