1. 6. 2012,
11.39

Petek, 1. 6. 2012, 11.39

Tratnik pričel z 12. mestom

Slovenski kolesar Jan Tratnik je v 1. etapi dirke Ville Saguenay (2.NC) zasedel 12. mesto. Na 5. letošnji dirki Pokala narodov je etapno zmago slavil Kazahstanec Arman Kamišev.

Na dirki, kjer je leta 2010 eno večjih dosedanjih zmag v karieri dosegel Luka Mezgec, nastopa 15 nacionalnih selekcij kolesarjev do dvaindvajsetega leta starosti. Tokrat slovenske barve branijo le štirje kolesarji čeprav jih na dirki lahko nastopa šest. Zmagovalca 141 kilometrov dolge etape je odločil ciljni šprint glavnine v katerem se je zmage veselil Arman Kamišev. A Kazahstanec, ki je lani dirko končal na 2. mestu, ni oblekel rumene majice vodilnega v skupnem seštevku saj je drugo uvrščeni v etapi Danec Patrick Klausen osvojil dva leteča cilja in pridobil dodatnih 6 sekund odbitka. Tako je osvojil 12 odbitnih sekund (3+3+6), medtem ko jih je Kamišev za zmago v etapi prejel deset.

Vsi štirje Slovenci so etapo končali v glavnini. Do konca dirke, ki se bo končala v nedeljo, bodo na sporedu še tri etape. Dirka je predzadnja letošnja, ki šteje za pokal narodov. Sledi le še dirka Tour de L'Avenir (26. 8. – 1. 9.).