10.26

Jure Kocjan

Četrtek, 7. 8. 2014, 10.26

Kocjan v vodstvu tudi po tretji etapi

Slovenski kolesar Jure Kocjan vodi tudi po tretji etapi kolesarske dirke v Utahu, ki je v dolžini 190,3 kilometra potekala med Lehijem in motociklističnem dirkališčem Miller.

Član ekipe SmartStop je bil v tretji etapi šesti, v cilj pa je prišel v času zmagovalca, Nizozemca Morena Hoflanda (Belkin).

Drugi je bil Italijan Andrea Palini (Lampre-Merida), tretji pa Američan Eric Young (Optum). Na 13. mestu je končal drugi Slovenec Matej Mohorič (Cannondale), ki je skupno 51. (+13:30) Kocijan ima skupno še naprej dve sekundi prednosti pred Švicarjem Michaelom Schärjem (BMC), tretji pa je Sergej Cvetcov iz Moldavije (Jelly Belly), ki zaostaja osem sekund. Kocjan je vodstvo zaradi časovnega bonusa prevzel po drugi etapi.

Naslednja etapa v dolžini 168,5 kilometra bo prva gorska, do cilja na Powder Mountain pa bosta tudi dva vzpona druge kategorije. "Etapa bo zelo težka, hribolazci se bodo gotovo želeli izkazati. Pravijo pa, da rumena majica odvzame kar nekaj kilogramov. Bomo videli," je dejal Kocjan.