21.12

8 let, 3 mesece

Nedelja, 2. 11. 2014, 21.12

Tičar v polno, Slovan in CSKA do zmage, dve minuti usodni za "medvede"

V nedeljo so bili v pogonu vsi štirje Slovenci v ligi KHL. Rok Tičar in Žiga Jeglič sta skreirala zadetek Slovana, ki je ugnal Admiral, CSKA je slavil proti Atlantu, Medveščak izgubil z Amurjem.

Slovaško moštvo iz Bratislave je po dveh porazih razveselilo domače občinstvo, Slovaki so namreč s 4:1 premagali Admiral Vladivostok. "Krivca" za vodstvo z 1:0 sta bila Rok Tičar in Žiga Jeglič, prvi je zadel drugi podal. Tičar je na ledeni ploskvi preživel dobrih 16 minut in pol, štirikrat ustrelil in bil uspešen pri desetih od 15 sodniških metih. Jeglič je igral dve minuti manj in sprožil dva strela. Slovan je pred nadaljevanjem na osmem mestu zahoda.

Štiri mesta za njim je zagrebški Medveščak, ki je, kljub novi strelski premoči (razmerje v strelih 58:24 za Zagrebčane), z 2:5 priznal premoč Amurju iz Habarovska – usodni sta bili dve minuti sredi druge tretjine, ko so Rusi v 100 sekundah trikrat zadeli in ušli na +3. Po petku je bil tudi tokrat v ekipi Marcel Rodman, ki je igral štiri minute, si prislužil malo kazen in dobil enega od štirih sodniških metov.

Se je pa nedeljski obračun razpletel po željah Jana Muršaka in CSKA, ki sta slavila zmago s 3:1 nad Atlantom. Štajerski napadalec je igral 19 minut, sprožil en strel in bil uspešen pri 12 od 17 sodniških metih. Moskovčani ostajajo na drugem mestu lige, vodilni SKA iz Sankt Peterburga ima deset točk prednosti.