6 let, 7 mesecev

liga KHL Gašper Krošelj Jan Muršak CSKA Moskva Medveščak Zagreb Rok Tičar Žiga Jeglič Slovan Bratislava

Sreda, 11. 11. 2015, 10.33

Tičar in Jeglič zaustavila Muršaka

Konec je negativnega niza Slovana Bratislave in zmagovitega CSKA. Slovaško moštvo je v spopadu s slovenskim pridihom po kazenskih strelih s 3:2 premagalo ruske prvake. Medveščak ugnal Čerepovec.

Jan Muršak in soigralci CSKA so v slovaško prestolnico pripotovali s popotnico šestih zaporednih zmag, a sedme niso dočakali. Slovan je namreč črni niz petih porazov končal prav proti Moskovčanom, in to z veliko slovensko pomočjo.

Domači, za katere je prvič po lockoutu zaigral še lani NHL-ovec Lubomir Višnovsky (ob njem sta drsala tudi slovenska napadalca), so prek Andreja Stastnyja povedli v 29. minuti, v 53. minuti pa je za dodatno veselje večine desettisočglave množice poskrbel še Rok Tičar, ki je zvišal na 2:0. A gostje se niso dali, Dmitrij Kugrjšev (pri drugem mu je podal Muršak) jim je upanje vrnil z dvema zadetkoma v minuti in pol – podaljšek je kljub igralcu manj izsilil le osem sekund pred iztekom rednega dela. V podaljšani igri zadetka ni bilo, tako da so odločili kazenskih streli, v katerih je zaupanje trenerja izkoristil tudi Žiga Jeglič, ki je uspešno izvedel kazenski strel. Ta se je na koncu izkazal za zmagovitega.

Zadetek Roka Tičarja za 2:0 (od 0:45 naprej)

Slovan ostaja 12. na zahodu, v ponedeljek ga čaka Čerepovec, vodilni CSKA pa bo isti dan gostoval pri Medveščaku. Ta je v soboto s 4:2 premagal prav naslednje goste Slovakov, tekmo je vratar Gašper Krošelj spremljal s klopi, vloga prvega čuvaja mreže je namreč pripadla Dannyju Taylorju. Zagrebčani so šesti na zahodu.