Thermometer Blue 0

liga KHL Gašper Krošelj Medveščak Zagreb Rok Tičar Žiga Jeglič Slovan Bratislava

Nedelja, 29. 11. 2015, 19.10

Slovan ni dočakal pravljične sedmice

Hokejisti Slovana so po šestih zaporednih zmagah naleteli na mino, s 4:3 jih je premagal Avtomobilist Jekaterinburg. Medveščak se je spotaknil pri Jugri, ki je slavila s 4:1.

Slovaško moštvo je v Jekaterinburgu v prvi tretjini dvakrat vodilo (0:1, 1:2), a so gostitelji še pred prvim premorom izenačili, v drugem delu pa še dvakrat premagali vratarja Slovana Michaela Garnetta in ušli na +2 (4:2). Gostje, v vratih katerih je Garnetta zamenjal Barry Brust, so v zadnjem delu iskali gol za znižanje in ga dočakali v 43. minuti, ko je Jakuba Kovarja premagal Ladislav Nagy. Slovan je ob koncu poskušal podaljšek izsiliti brez vratarja, a se mu načrti niso izšli, tako da se je njegov zmagoviti niz končal. Deveto moštvo zahoda – vodi CSKA – bo v četrtek gostovalo pri kazahstanski Astani.

Brez točk je ostal tudi Medveščak, ki je pri Jugri prek Marek Kvapila povedel v 30. minuti, nato pa se je štirikrat zatresla le še njegova mreža, ki jo je čuval najboljši vratar novembra Danny Taylor, medtem je Gašper Krošelj priložnost zaman čakal na klopi. Zagrebčani ostajajo sedmi na zahodu, nova tekma jih čaka v četrtek, ko bodo gostje Avangarda iz Omska.