10.14

8 let, 3 mesece

Sobota, 17. 11. 2012, 10.14

S hitrim vodstvom umiriti avstrijske ''tigre''

V mednarodni ligi INL hokejiste Slavije čaka obračun z Bregenzerwaldom, ki jih je prejšnji vikend visoko premagal. Napadalec Črt Snoj recept za uspeh vidi v hitrem vodstvu ''Ljubljančanov''.

Za hokejisti Slavije je dvojno avstrijsko gostovanje, iz katerega so se vrnili z dvema porazoma. Proti Bregenzerwaldu, s katerim bodo palice prekrižali spet v nedeljo, so izgubili s 6:1, na tekmi z ekipo Lustenaua pa so Avstrijcem morali priznati premoč v podaljšku. ''Na prvi tekmi z Bregenzerwaldom nas noge niso ubogale in igra nikakor ni stekla. Morda je bila za to 'kriva' 10-urna vožnja z avtobusom. Prvo tretjino nas je reševal vratar, nato pa smo popolnoma razpadli. Sploh ne vemo, kaj se nam je zgodilo, a nismo bili pravi. Z Lustenauom smo igrali kar dobro in deset minut pred koncem tekme vodili s 3:1, a nato popustili in izgubili. Mislim, da je vzrok za poraz ta, da smo preobremenili ključne igralce, ko smo imeli v drugi tretjini veliko izključitev,'' o ne najboljšem koncu prejšnjega tedna razmišlja strelec dveh golov proti Lustenauu Črt Snoj.

Za uspeh šestdeset minut koncentracije in dobro sodelovanje

V nedeljo bodo že tretjič v treh tednih igrali z Bregenzerwaldom. Na prvi tekmi so jih v domačem Zalogu premagali s 5:2, prejšnji konec tedna pa, kot rečeno, na gostovanju visoko izgubili. Kako se bodo hokejisti Slavije pripravili na tekmeca, s katerim se zadnje čase srečujejo kar tedensko? ''Na treningih si pomagamo z video analizami obeh tekem, tako da se bomo tudi na ta način pripravili na njih. Sicer pa moramo spet paziti na zadnje minute, ko nam vse prevečkrat pade koncentracija in se tekma lahko hitro obrne. Mislim, da je recept za zmago 60 minut koncentracije na najvišji ravni, borba in dobro sodelovanje. Če nam to uspe, uspeh ne bo izostal'' o pripravah in taktiki za nedeljsko tekmo razlaga 22-letni napadalec ljubljanskega moštva.

Če so trije zaporedni porazi v garderobo Slavije vnesli nekaj nervoze, so lahko veliko bolj mirni predarlški ''tigri'', ki so na zadnjih treh tekmah vknjižili tri zmage. Konec tedna so visoko premagali celo vodilni Zell am See in dokazali, da se njihova forma dviguje. ''Očitno so se 'našli'. Na prvi tekmi smo jim dali že na začetku nekaj golov in smo jih posledično ustavili. Na zadnji tekmi pa so bili popolnoma druga ekipa. Zelo dobro drsajo in dobivajo veliko duelov. Če bomo v nedeljo hitro dali gol, jih bomo 'umirili'. Tako bomo veliko lažje nadzirali potek tekme in jim onemogočili, da bi se preveč razigrali,'' o tem, kako ustaviti nalet Bregenzerwlada, še pojasnjuje Črt Snoj.

Pri nabiranju novih točk, ki jih za uvrstitev v končnico, kamor vodi četrto mesto, nujno potrebujejo, bo sodelovala skoraj vsa ekipa. Manjkal bo Tilen Zagorc Pilko, ki zaradi poškodbe kolena še ne more pomagati soigralcem.