22.00

8 let, 3 mesece

Petek, 28. 12. 2012, 22.00

Ratchuk v loteriji Orlom spodrezal krila

Hokejisti Olimpije so v 35. krogu lige EBEL po kazenskih strelih s 3:2 premagali Orle iz Znojma in vknjižili peto zaporedno zmago.

V dvorano pod Rožnikom so še drugič v letošnji sezoni prišli češki Orli iz Znojma. Ti se ves čas gibljejo okoli šestega mesta, ki vodi neposredno v končnico, in ki so že mnogokrat v sezoni dokazali, da so trn v peti marsikateri ekipi. Hokejisti Olimpije še vedno niso mogli računati na poškodovanega Damjana Dervariča in Matevža Ermana.

Seda poskrbel za vodstvo ''orlov''

Že v drugi minuti srečanja si je dvominutno kazen prislužil Jerry Kuhn, njegovo izbijanje ploščice pa je odslužil Miha Verlič. Gostje so si v igri z igralcem več priigrali nekaj priložnosti, še najbolj nevarna sta bila strela Adama Havlika in Vesa Kulmale, a ju je čuvaj ljubljanske mreže ubranil. V šesti minuti nadaljevanja je po levi strani lepo ušel Miha Pesjak in pred golom našel Anžeta Ropreta, ki pa ni uspel premagati Filipa Landsmana. So pa imeli ''zmaji'' v deseti minuti možnost zapretiti z igralcem več, saj je na gostujočo kazensko klop moral sesti Ondrej Fiala, a so tako kot mnogokrat do zdaj preveč kombinirali in na koncu ostali brez konkretnega strela proti ''češkim'' vratom. Je pa postalo vroče v 12. minuti, ko je do kratkega stika prišlo med Andrejem Hebarjem in Antoninom Boruto, ki sta si prislužila petminutno hlajenje. Nevarnejše nadaljevanje so pripravili ''orli'', ki so lepo akcijo kronali z zadetkom v 16. minuti, ko je Adam Havlik izza gola lepo podal do Jana Sede ta pa je prvič na tekmi premagal Kuhna. Takoj zatem je s protinapadom poskušal Jan Muršak, a je nasprotnikova mreža ostala nedotaknjena, rezultat pa se do konca tretjine ni spremenil.

Ratchuk pod prečko, Coulombe za izenačenje

V drugo tretjino so hokejisti Olimpije krenili z igralcem manj, saj je tik pred prvim odmorom kazen dobil Kevin DeVergilio, a je bil tudi tokrat Jerry Kuhn dovolj zbran, da je ubranil vse strele, med drugim tudi natančen strel z modre črte Kyla Whartona. Le nekaj trenutkov za tem, ko so ''zmaji'' zadihali v popolni postavi, je na kazensko klop domačih moral še Muršak, tudi tokrat je ''ljubljanski'' vratar pokazal nekaj izjemnih obramb, a pet sekund po izteku kazni klonil še drugič. Češki oklepniki so namreč lepo izigrali obrambo, na levi strani pred Kuhnom se je sam znašel Tomas Kominek, ki mu ni bilo težko ploščice pospraviti v mrežo. So pa do drugega power-playa v 29. minuti prišli ''Ljubljančani'', ki so se ga lotili veliko bolj podjetno kot prvega. Najprej je ploščica po strelu Mihe Verliča za las zgrešila cilj, nato sta lepo kombinirala še Muršak in Coulombe, a je bil Landsman vselej na mestu. Orli so si nato hitro priigrali še dve izključitvi, igralca več pa je v 34. minuti izkoristil Mike Ratchuk, ki je s slalomom med češkimi hokejisti pridrsal pred gol in s strelom pod prečko znižal zaostanek. Le minuto za tem je uprizoril še en samostojni prodor, a tokrat mu mreže ni uspelo zatresti. Je pa to v 38. minuti ob igri z igralcem manj, izključen je bil Chris D`Alvise, uspelo Patricku Coloumbeju. Vratar Orlov namreč ploščka ni pokril, vzel mu ga je Muršak, ki je zadrsal za gol, podal na vrh krogov do samega Coulomba, ta pa je poskrbel za izenačenje. Do konca druge tretjine so bili nevarnejši ''Ljubljančani'', ki pa jim rezultata ni uspelo spremeniti.

''Raztrgana'' igra vodila v podaljšek, Ratchuk odločil loterijo

Zadnjo tretjino so zeleno-beli začeli napadalno, a je kazen Jake Ankersta spremenila potek igre. Pobudo so z igralcem več prevzeli gostje, ki so oblegali ''ljubljanska'' vrata, a je Kuhn poskrbel, da je ostalo pri izenačenju. Sodniška četverka je hitro po vrnitvi Ankersta piskala prekršek v korist Orlov, ki so ob številni premoči spet ogrožali domačega vratarja, najbolj nevaren je bil Adam Havlik, ki pa mu izida na semaforju ni uspelo spremeniti. Sledile so minute ''raztrgane'' igre na obeh straneh, pri Olimpiji je bil najbližje zadetku Miha Verlič, ki je skušal v mrežo češkega kluba pospraviti odbitek Landsmana, a mu je vratar to preprečil. Do konca tretjine je iz protinapada poskušal še Žiga Pance, a je njegov strel zletel visoko čez gol, srečo je poskusil še Ken Ograjenšek, a je vratar Orlov ploščico zadržal. Prav v izdihljajih tretjine so si gostje priigrali najlepšo priložnost in imeli v rokah zmago, saj se je pred Kuhnom sam znašel Havlik, a se je ljubljanski vratar spet izkazal. In sledil je podaljšek, v katerem nismo videli gola, še najlepšo priložnost je imel v zadnjih sekundah Coulombe, a je Landsman poskrbel, da so tekmo odločili kazenski streli. Jerry Kuhn je ubranil vse tri poskuse gostov, za Olimpijo pa bil natančen Mike Ratchuk, ki je poskrbel, da je zmaga, že peta zaporedna, ostala doma.