22.58

8 let, 3 mesece

Petek, 4. 1. 2013, 22.58

Olimpija Plečnika krstila z zmago v podaljšku

Hokejisti Olimpije so pred 8.000 navijači na Plečnikovem štadionu v podaljšku z golom Kevina DeVergilia s 5:4 še tretjič v sezoni premagala Beljak.

Po Celovcu, Šalati in Pulju je tekmo na prostem dočakala tudi Ljubljana. Na prvi od treh zimskih klasik, ki se bodo do 6. januarja odvile na Plečnikovem štadionu, je Olimpija pričakala beljaške ''orle'', ki jih vodi nekdanji strateg ''zeleno-belih'' Hannu Järvenpää in za katere igra peterica nekdanjih ''zmajev''. Slednji' tudi tokrat niso mogli računati na poškodovanega Damjana Dervariča, Mateja Hočevarja, Erica Panceta in Jako Ankersta. Okoli 8.000 navijačev je spremljalo, če so iz prvih vrst, od koder je bil razgled na ledeno ploskev slab (pogled sta zastirala ograda in zarošeno pleksi steklo), sploh kaj videli, ''raztrgan'' začetek prve tretjine, v kateri si resnejših priložnosti nobena ekipa ni priigrala. Hokejisti Olimpije so imeli že v drugi minuti igralca več na ledu, a konkretnih strelov proti vratom Jeana Philippa Lamoureuxa jim ni uspelo sprožiti. Podobno je bilo v osmi minuti, ko je na kazensko klop gostov moral sesti Marius Göhringer, saj je poizkušal le Žiga Pance. V nadaljevanju so bili nevarnejši gostje, ki so proti koncu tretjine nekoliko bolj zaposlili Jerryja Kuhna. Vroče je bilo pred ljubljanskimi vrati v 15. minuti, a ploščica ni prečkala golove črte. So pa bile zato toliko bolj živahne zadnje minute, ko je najprej v 18. minuti 'ljubljanska'' obramba pozabila na nekdanjega ''zmaja'' Johna Hughesa, ki je sam pridrsal pred Kuhna in poskrbel za vodstvo ''orlov''. A le 18 sekund za tem se je mreža zatresla na drugi strani in množica hokejskih privržencev je ponorela ob zadetku Chrisa D`Alvisa, ki mu je ploščico lepo prepustil Brock McBride in ki je poskrbel za končni rezultat prve tretjine.

Pance in Muršak za vodstvo

Pred drugo tretjino so se navijači, ki so se jim pridružili Sašo Udovič, Aleš Čeh, Milan Osterc in drugi nekdanji nogometaši spomnili uspehov zlate nogometne generacije. Ti so očitno ogreli domače hokejiste, saj je že v tretji minuti ''zmaje'' po podaji Kevina DeVergilia v vodstvo popeljal Žiga Pance. Nadaljevanje je prineslo dva ''power-playa''domačih, a ju niso znali izkoristiti. V 35. minuti je močno ustrelil Žiga Grahut, ki je ušel po desni in sprožil močan strel z modre črte, a je ploščica končala v lovilki Lamoureuxa. Le nekaj trenutkov zatem si je veliko napako v obrambi privoščil Mike Ratchuk, njegov padec pa je za izenačenje izkoristil Benjamin Petrik. Dve minuti kasneje bi gostje lahko povedli, saj je po posredovanju Kuhna ploščica obstala le malo pred golovo črto, uspešno pa je posredoval Miha Verlič, ki je preprečil tretji zadetek Beljaka. Je pa za tretjega, a domačega, tik pred iztekom tretjine poskrbel Jan Muršak, ki je po lepih podajah izza gola Aleša Mušiča in Andreja Hebarja poskrbel za novo vodstvo Olimpije.

DeVergilio v podaljšku priigral zmago

Očitno je streljanje na gol Siddhartinih članov bolj prebudilo goste, saj so domači v tretji minuti zadnje tretjine spet pozabili na obrambo in Justinu Taylorju dopustili izenačenje. Je pa za veselje na Olimpijini klopi v 51. minuti poskrbel Mike Ratchuk, ki se je z močnim strelom z modre črte po sredini oddolžil za napako z druge tretjine. A časa za veselje množice ni bilo prav veliko, saj je le minuto za tem po buliju pred ''ljubljanskimi'' vrati Gerhard Unterluggauer podal do Justina Taylorja, ki je še enkrat premagal Kuhna in odločil, da se tekma po rednem delu ni končala. V podaljšku so ''zmaji'' imeli kar tri minute in pol igralca več, najbližje zadetku sta bila Jan Muršak in Žiga Pance, a nista uspela zatresti mreže. Ko je že kazalo, da bo o zmagovalcu odločala loterija, je zmagoviti zadetek prispeval Kevin DeVergilio in poskrbel, da je Olimpija še tretjič zapored premagala Beljak.