Thermometer Blue 0

liga EBEL HDD Olimpija Luka Gračnar Red Bull Salzburg Sabahudin Kovačević Aleš Kranjc Graz 99ers Ivo Jan VSV Beljak Miha Verlič Žiga Pance

Nedelja, 7. 2. 2016, 13.20

Od vodstva Olimpije do razpada sistema v Celovcu

Hokejisti Olimpije so na zadnji tekmi pred reprezentančnim premorom gostovali pri Celovcu in po polovici obračuna vodili z 2:0, na koncu pa Korošcem priznali premoč s 3:7.

Ljubljančani so po petkovem porazu z Gradcem izgubili tudi teoretične možnosti za končnico, bi pa lahko na zadnjih tekmah sezone komu prekrižali načrte. Na dobri poti, da vsaj malo zagrenijo življenje nasprotnikom, so bili v Celovcu, kjer so Maks Selan, Aleš Mušič in Olivier Roy poskrbeli, da je Olimpija še v 30. minuti vodila z 2:0. Nato pa se je začel veliki preobrat Korošcev, ki so obstreljevali kanadskega vratarja zeleno-belih in ga do 45. Minute premagali šestkrat (Roy je obranil 44 od 50 strelov). Sledila je menjava v vratih gostov, Roya je zamenjal Tomaž Trelc, ki je do konca tekme prejel en zadetek, tik pred iztekom igralnega časa pa je poraz malce omilil Žiga Pešut.

Čeprav Beljak danes ni igral, si je prislužil četrtfinalno vstopnico, za drugo pa najbolje kaže Celovcu. V igri je še vedno slovenski Gradec, ki je s 3:0 premagal Innsbruck.

V skupini za razvrstitev sta se pomerila vodilni Salzburg Luke Gračnarja (ubranil 32 od 33 strelov), ki je v bitki za prvo mesto s 4:1 premagal Znojm, Bolzano je bil s 5:2 boljši od Dunaja, Dornbirn pa je v podaljšku premagal Linz.

Moštva bodo po današnjih tekmah imela nekaj premora, saj se začenjajo reprezentančni turnirji. V tekmovalni ritem se bodo vrnila v torek, 16. februarja.