10.57

8 let, 3 mesece

Sreda, 19. 11. 2014, 10.57

Muršakovi po sedmi zaporedni zmagi še naprej kraljujejo na vrhu

Moskovčani spet jadrajo na zmagovalnem valu, tokrat so s 3:0 premagali Severstal Čerepovec in se s sedmo zaporedno zmago še utrdili na prvem mestu lestvice Kontinentalne hokejske lige.

CSKA je na gostovanju hitro povedel, že v šesti minuti je namreč Vladimir Žarkov pospravil plošček za hrbet Jakuba Stepaneka, v zadnjem delu pa sta bila natančna v zadnjem času izjemno razpoloženi Igor Grigorenko in Andrej Stas. Moskovčanom, ki po novih treh točkah ostajajo na vrhu – pred najbližjim zasledovalcem SKA iz Sankt Peterburga imajo tri točke prednosti, a tudi dve tekmi več –, je med vratnicama izdatno pomagal čuvaj mreže Kevin Lalande, ki je bil na mestu ob vseh 26 strelih in vknjižil četrti shutout sezone. Jan Muršak je igral dobrih 14 minut in pol, štirikrat streljal, dobil šest od osmih sodniških metov in moral dvakrat za dve minuti na kazensko klop.

Slovan prekinil negativni niz

Slovan iz Bratislave je v torek po štirih zaporednih porazih le našel pot do zmage (2:1) in to kljub dejstvu, da njegovi hokejisti v torek niso bili strelsko razpoloženi. Na gostujočem terenu so proti vratarju Atlant Mitiši Fincu Atteju Engrenu sprožili le 12 strelov in dvakrat zadeli, kar je bilo dovolj za zmago. Že v drugi minuti je za slovaško vodstvo poskrbel Vaclav Nedorost, v 45. minuti pa je igralca več za 2:0 izkoristil Štefan Ružička. Domačim je do konca srečanja prek Maksima Potapova v 53. minuti uspelo le nekoliko omiliti poraz, preostalih 28 strelov pa je razpoloženi Johan Backlund zaustavil.

Rok Tičar je igral dobrih 15 minut, sprožil dva strela, dobil štiri od petih sodniških metov in bil v družbi Žige Jegliča – na ledu je preživel 13 minut in 20 sekund – in Ladislava Nagyja med najbolj nevarnimi za nasprotnikov gol. Slovan se s 37 točkami (štiri ekipe imajo enak točkovni izkupiček) drži desetega mesta, od osmega, ki vodi v končnico, ga ločijo tri točke.