Četrtek, 9. 3. 2017, 7.48

Liga NHL, 8. marec

Boston prerešetal Detroit, koledar nove sezone lige NHL brez OI

Boston Bruins | Foto Guliver/Getty Images

V treh sinočnjih dvobojih severnoameriške hokejske lige NHL je doma zmagala le ekipa Boston Bruins, ki je s 6:1 ugnala Detroit Red Wings, igralci Dallas Stars so morali priznati premoč Ottawi Senators in so izgubili 2:5, moštvo Winnipeg Jets pa je s 4:7 klonilo v dvoboju s Pittsburgh Penuins.

Čeh David Krejči in Brad Marchand sta v Bostonu za sedmo ekipo vzhodnega dekla lige dosegla vsak po dva gola, prvi je imel ob tem še asistenco, Drew Stafford in David Pastrnak sta imela po gol in podajo, Zdeno Chara pa dve asistenci.

Goleada prvakom

V Winnipegu je bilo zelo razburljivo že v prvi tretjini, ko je padlo pet golov, gledalci so videli dva pretepa in izključitev Tobyja Enstroma. Že sredi druge tretjine so domači zamenjali vratarja Connorja Hellebuycka, ki je prejel pet golov po petnajstih strelih gostov.

Rus Jevgenij Malkin je za Pittsburgh zadel dvakrat, prvič za izenačenje na 2:2 v 12. minuti, ko je dosegel trideseti gol v sezoni. Nick Bonino je za zmagovalce dodal tri gole, preostale sta vpisala Justin Schultz in Jake Guentzel, za domače, ki so na lestvici takoj za Los Angelesom, pa so bili uspešni Shawn Matthias, Nikolaj Ehlers, Dustin Byfuglien in Marko Dano.

Ottawa četrtič zapored

Ottawa je po pričakovanjih odpravila Dallas. Za senatorje, ki so zmagali četrtič v nizu, so po gol in podajo vpisali Cody Ceci, Viktor Stalberg in Fredrik Claesson, Craig Anderson pa je zbral 35 obramb in se s 146 zmagami v dresu Ottawe na prvem mestu večne lestvice kluba izenačil s Patrickom Lalimejem.

Kralji nad predatorje

Hokejisti Los Angeles Anžeta Kopitarja, ki so na devetem mestu zahodnega dela lige, bodo v domačem Staples Centru v noči na petek igrali z Nashville Predators.