Ponedeljek, 6. 3. 2017, 6.20

Liga NHL, 5. marec

St. Louis prekinil niz petih porazov in z mesta za končnico izrinil Kralje

St. Louis Blues | Foto Reuters

V noči na ponedeljek so v ligi NHL odigrali sedem tekem. V akciji so bili tudi hokejisti St. Louis Blues, ki so na zadnjih petih tekmah vselej izgubili. Tokrat jim je le uspelo v gosteh premagati Kolorado z izidom 0:3. Kopitarjevi Kralji so ta večer počivali.

Prva dva zadetka sta padla že v prvi tretjini. V četrti minuti je zadel Paul Stastny, dobro minuto in pol za tem pa je izid na 2:0 povišal Kyle Brodziak. Končni izid je v zadnji tretjini postavil Patrik Berglund. St. Louis Blues so z zmago na lestvici zahodne konference na osmem mestu, ki kot zadnje vodi v končnico, prehiteli Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja. Ta je zdaj deveti, na delu bo spet v noči na petek, ko bo gostil Nashville Predators.

Vancouver po Kraljih na kolena spravil še Anaheim

Na tekmi med Anaheim Ducks in Vancouver Canucks - končala se je z izidom 1:2 za Vancouver - se je izkazal Richard Bachman, vratar Vancouvra, ki je ubranil 43 strelov na gol in bil eden najzaslužnejših za zmago gostujoče ekipe. To je bila druga zmaga kanadskega moštva v dobrem dnevu, v soboto so premagali Kralje.

Minnesota spet na vrhu zahoda

Hokejisti Minnesota Wild so doma končali zmagoviti niz San Jose Sharks in spet skočili na prvo mesto zahoda. Še naprej svoje navijače razveseljuje Calgary, s sedmo zaporedno zmago se je utrdil na mestih za izločilne boje.

Prvaki s popolnim preobratom

Na vzhodu si moštvi z vrha nista privoščili spodrsljaja. Drugi Columbus je z 0:3 slavil pri New Jersey Devils, več težav pa so imeli prvaki iz Pittsburgha. Po prvi tretjini so proti Buffalu zaostajali z 0:3, nato pa priredili preobrat in slavili s 4:3. Zmagoviti zadetek je v 58. minuti prispeval Conor Sheary.

Calgary Flames : New York Islanders 5:2