liga NHL Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar Chicago Blackhawks

Nedelja, 3. 11. 2019, 7.28

liga nhl, 2. november

Kopitarjevi Kralji doma do težko pričakovane zmage #video

Los Angeles Kings | Los Angeles Kings so po štirih zaporednih porazih končno prišli do zmage - s 4:3 so doma premagali Chicago - in se odlepili z dna zahodne konference.  | Foto Reuters

V izredno pestrem hokejskem večeru v ligi NHL (na sporedu je bilo kar 14 tekem) je bilo največ slovenske pozornosti usmerjene v dvorano Staples Center v Los Angelesu, kjer so LA Kings gostili Chicago Blackhawks in s 4:3 zmagali v podaljšku. Zmagoviti zadetek je zabil Drew Doughty, kapetan Anže Kopitar pa se ni vpisal med strelce ali podajalce. Zmaga bo dober obliž na serijo štirih zaporednih porazov.

Vrhunci obračuna med Los Angeles Kings in Chicago Blackhawks (4:3, podaljšek)

Za Kralje, ki so se z zmago odlepili z dna zahodne konference, so v rednem delu zadeli Kyle Clifford, Matt Roy in Michael Amadio, v podaljšku pa jim je zmago prinesel Drew Doughty. Vratar Jack Campbell je ubranil 24 strelov.

Za Chicago so zadeli Dominik Kubalik ob igralcu več, David Kampf in Jonathan Toews, ki je izenačil na 3:3 in dobro minuto pred koncem rednega dela izsilil podaljšek. Corey Crawford pa je zaustavil kar 40 strelov domačih na gol Chicaga, med temi tudi strel slovenskega hokejskega asa Anžeta Kopitarja, ki se ni vpisal med podajalce ali strelce.

Kopitar tako ostaja pri 13 točkah, štirih golih in devetih podajah na 14 tekmah v tej sezoni. Skupno je v ligi NHL zbral 901 točk.

To je bila njegova že peta zaporedna tekma, ko ni zadel gola. V tem nizu pa je trikrat ostal tudi povsem brez točkovnega izkupička, pri zmagi in porazu proti Chicagu in pri porazu proti Minnesoti.

Trener kraljev: Končno imam po tekmi dober občutek

Trener kraljev Todd McLellan je po štirih zaporednih porazih vendarle lahko pohvalil varovance: "Končno imam po tekmi dober občutek, čeprav bi se moral počutiti pravzaprav odlično. Mislim, da tako dobro nismo igrali kar nekaj zadnjih tretjin. Bili smo zbrani ter zdržali do konca, po padcih v igri pa smo se znali znova pobrati."

Končno se je lahko smejalo tudi Doughty, ki ni bil zadovoljen s svojo igro v zadnjem obdobju: "Želel sem prispevati in narediti nekaj dobrega. Ne vem, zakaj tako ne ustrelim vsakič, ampak se raje odločim za podajo. Vratar Chicaga je dobro zaustavil strel Tylerja Toffolija, vendar pa sem imel danes očitno srečo. Plošček se je odbil in obstal pred golovo črto, jaz sem ga pa samo pospravil v mrežo. Lahek gol."