Petek, 16. 12. 2016, 7.18

Liga NHL, 15. december

Kralji so se poigrali z Detroitom: "Prebudil nas je zadnji poraz"

Los Angeles Kings | Foto Getty Images

V noči na petek so v ligi NHL odigrali osem tekem. V akciji je bil tudi Anže Kopitar z Los Angeles Kings, ki so na gostujočem ledu z 1:4 premagali Detroit Red Wings in tako popravili vtis z zadnje tekme, ko so izgubili proti Buffalu.

Prvi je gol Detroita napolnil Derek Forbort, ki je zadel že v 21. sekundi tekme, nato je Nic Dowd proti koncu druge tretjine prekinil izenačeno tekmo, izkazal pa se je Tyler Toffoli, ki je v zadnji tretjini dodal še dva zadetka.

"Bili smo dobri vso tekmo in tudi, ko smo imeli igralca manj, smo znali dobro odbiti njihove napade. Prebudila nas je tekma proti Buffalu, zato smo stopili skupaj, se zbrali in zaigrali bolje. Zdaj se ne bomo ustavili, to mora biti naš niz," je po tekmi dejal Toffoli.

Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je na ledu prebil slabih 23 minut, a je njegova točkovna statistika ostala prazna.

Konec porazov pri Rdečih krilih

Tyler Toffoli je k zmagi prispeval dva zadetka, po tekmi pa dejal, da jih je prebudil boleč zadnji poraz pri Buffalu. | Foto: Getty Images Tyler Toffoli je k zmagi prispeval dva zadetka, po tekmi pa dejal, da jih je prebudil boleč zadnji poraz pri Buffalu. Foto: Getty Images

Los Angeles Kings nadaljujejo serijo devetih gostovanj, ki bo trajala več kot dva tedna. "Ne zdi se mi tako dolgo potovanje, vsi skupaj smo navajeni številnih poti," je o tem povedal trener Los Angelesa Darryl Sutter.

Detroit je izgubil že četrto zaporedno tekmo, vse na domačem ledu, skupaj pa na vsako tekmo ni dosegel več kot gola. Ob tem je Los Angeles končal negativni niz sedmih porazov proti Detroitu. Kralji se bodo v noči na soboto pomerili s Pittsburghom.

Rangersi ujeli prvake, Chicago stežka prek NY Islanders

Dve tekmi sta se sinoči končali po kazenskih strelih. Toronto Maple Leafs so morali z 2:3 priznati premoč Arizona Coyotes, Winnipeg Jets pa so le zmagali in proti Florida Panthers slavili s 4:3. Boston Bruins so v rednem delu izgubili proti Anaheim Ducks s 3:4, St. Louis Blues so premagali New Jersey Devils s 5:2, New York Islanders so s 4:5 klonili pred Chicago Blackhawks, Nashville Predators pred Minnesoto Wild z 2:5, Dallas Stars pa pred New York Rangers z 0:2. Rangers so z zmago v vzhodni konferenci ujeli aktualne prvake.

Boston Bruins : Anaheim Ducks 3:4
Chara, Czarnik, Krejci;  Bieksa, Cogliano, Manson, Rakell

New York Islanders : Chicago Blackhawks 4:5
Cizikas, Ladd, Lee, Strome;  Anisimov, Hossa, Panarin (2), Panik

Detroit Red Wings : Los Angeles Kings 1:4
Green; Dowd, Forbort, Toffoli (2) (Anže Kopitar igral slabih 23 minut in štirikrat streljal na gol)

Toronto Maple Leafs : Arizona Coyotes 2:3**