Četrtek, 2. 11. 2017, 7.20

Liga NHL, 1. november

Ruski zvezdnik spravil prvake v dobro voljo #video

Jevgenij Malkin Pittsburgh | Foto Reuters

Hokejisti Pittsburgha, ki v ligi NHL branijo naslov prvaka, so v gosteh premagali Edmonton in se po dveh zaporednih porazih razveselil pomembne zmage. Dvoboj je v 53. minuti odločil ruski zvezdnik Jevgenij Malkin. Najvišjo zmago večera sta dosegla Chicago in San Jose.

Edmontonu v tej sezoni v ligi NHL ne gre vse po načrtih. Niz skromnih rezultatov je nadaljeval tudi proti branilcem naslova Pittsburghu. Doma je ostal praznih rok (2:3), dvoboj pa je v 53. minuti odločil Rus Jevgenij Malkin. Pri gostiteljih je imel 13 sekund pred koncem Ryan Nugent-Hopkins lepo priložnost za izenačenje, a je podaljšek preprečil vratar pingvinov Matt Murray. To je bil njegov 35. ubranjeni strel na tekmi.

Kako je Pittsburgh zmagal v Edmontonu?

Crawford in Schneider prvič v tej sezoni

35 obramb je v noči na četrtek v ligi NHL zbral tudi vratar Chicaga Corey Crawford. Soigralci so poskrbeli za tri zadetke, njegova mreža pa je prvič v tej sezoni ostala nedotaknjena, tako da se je Chicago na gostovanju pri Philadelphii razveselil prepričljive zmage s 3:0. To je bil 22. "shutout" Crawforda v njegovi karieri. "To je lepo, a največ štejejo zmage ekipe," je pojasnil 32-letni Kanadčan, vratar Chicaga.

Še malce več dvobojev, ki jih je končal brez prejetega gola, je do zdaj v ligi NHL dočakal Cory Schneider (24), prvi vratar New Jersey Devils. Izkazal se je na srečanju proti Vancouvru in prvič v tej sezoni ostal nepremagan. Ubranil je vseh 37 strelov. New Jersey ostaja kralj gostovanj v tej sezoni, kjer je dobil vse tekme. Skupno se je na 11 tekmah veselil kar devetih zmag, kar je njihov najboljši uvod v sezono po letu 1993.

Toronto je prekinil niz treh zaporednih porazov z zmago nad Anaheimom, San Jose pa je zmagal tretjič zapored. 38-letni veteran Joe Thornton je podal za drugi gol San Joseja. To je bila njegova jubilejna 1400. točka v ligi NHL.

Kralji Anžeta Kopitarja se bodo vrnili na led v noči na petek, ko bodo v domači dvorani Staples v Los Angelesu pričakali Toronto.