19.44

8 let, 3 mesece

Sreda, 15. 4. 2015, 19.44

Kopitarjeva četa še drugič v enem tednu spotaknila Japonce

Risi so uspešno prestali še četrti pripravljali preizkus za svetovno prvenstvo na Češkem, ki se bo začelo prvega maja, Japonce so tokrat ugnali s 4:1.

Slovenska reprezentanca se je z Japonci, ki bodo konec tedna v Krakovu začeli svetovno prvenstvo skupine B, srečala še drugič v slabem tednu dni, a tokrat nekoliko okrepljena. Matjaž Kopitar je lahko prvič računal na hitrega Jana Muršaka in Roberta Saboliča, ki je po olimpijskih igrah sploh prvič zaigral s svojima "pajdašema" Žigo Jegličem in Rokom Tičarjem.

Risi so že v tretji minuti prvič zaigrali z igralcem več, vendar jim power-play tokrat ni stekel. Se je pa dobrih 500 gledalcev na tribunah veselilo v sedmi minuti, ko je po strelu Sabahudina Kovačevića z razdalje japonski vratar Masahito Haruna odbil plošček, do katerega je pred golom prišel Muršak in na semaforju izpisal rezultat 1:0. Slovenci so bili še vedno bolj nevaren nasprotnik, a ne tako kot na prvi tekmi, ko so v prvem delu povsem nadvladali Japonce. Pri teh je v 15. minuti Roberta Kristana , ki je začel v slovenskih vratih, dodobra ogrel Ryo Tanaka. Dobri dve minuti pred iztekom tretjine so imeli Kopitarjevi varovanci minut in 20 sekund dva igralca več, ki pa ju niso izkoristili. Aleš Kranjc je stresel okvir vrat, tik pred iztekom tretjine pa jim je le uspelo še enkrat zadeti. Po novem strelu Kovačevića z razdalje je pred golom ploščku smer spremenil Žiga Pance in soigralce na odmor popeljal z dvema zadetkoma prednosti.

Power-play ni stekel …

Hitro po začetku drugega dela je moral Kristan prvič in edinkrat na tekmi po plošček v svoj gol. Medtem ko je na kazenski klopi sedel Mitja Robar, je številčno premoč z bližine izkoristil Ryo Tanaka. Kaj kmalu se je azijski izbrani vrsti ponudila še ena priložnost z igralcem več, a niso bili uspešni. Je bil pa na drugi strani blizu zadetka Urbas, ki je po vrnitvi s kazenske klopi prišel do ploščka, pobegnil proti japonskim vratom, vendar mu ni uspelo zvišati. Kristana je sredi tretjine v vratih zamenjal Gašper Krošelj, ki je do drugega odmora mrežo ohranil nedotaknjeno. Na drugi strani je podobno uspelo tudi Juti Itu, ki je imel precej več dela, risi so imeli še trikrat številčno prednost, a več od vratnice Urbasa v izdihljajih tretjine jim ni uspelo.

Ko udari "spet združeni" trio

V zadnjem delu je gledalce razvajal napad Jeglič – Tičar – Sabolič, ki je Slovenijo, ta je bila v tej tretjini dominantna, popeljal do končnega rezultat 4:1. V 49. minuti je bil v gneči pred golom najbolj iznajdljiv Rok Tičar, ki je ob igralcu več zvišal na 3:1. Tri minute pred koncem pa je trio udaril še enkrat in po lepi akciji, serijo hitrih podaj je z drugim zadetkom končal Tičar, postavil rezultat 4:1.

Za rise, ki se bodo v petek preselili v Ljubljano, je to še četrta zmaga na četrti pripravljalni tekmi. Nov preizkus jih čaka v nedeljo, ko se bodo v ljubljanskem Tivoliju udarili z Avstrijci.