Četrtek,
5. 1. 2012,
19.39

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 5. 1. 2012, 19.39

9 let, 2 meseca

J. Berčič: Nominacija priznanje in spodbuda

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Po torkovem porazu z Beljakom (1:5) čaka ''železarje'' v petek še drug predstavnik s Koroške. V Celovcu bo imel finski strateg Heikki Mälkiä po daljšem času na voljo daljšo klop.

Jeseničani so dva kroga nazaj presenetili Salzburg, na kolena so ga spravili z disciplinirano in borbeno igro. A igralci, ki jim ob vseh težavah s financami ne prizanašajo niti poškodbe, so v zadnjem krogu plačali davek utrujenosti in doma morali priznati premoč Beljaku z 1:5 ''Pozna se odsotnost vseh poškodovanih igralcev, ritem igre se je dvignil, saj si tekme sledijo dan za dnem. To se je proti Beljaku poznalo, še posebej se je videla utrujenost. Sedaj smo imeli dva dni prosto, razveseljivo pa je predvsem dejstvo, da se nekateri fantje vračajo, tako da se vračamo na stare tirnice,'' je dejal Jan Berčič, medtem ko je finski strateg pristavil: ''Tekma je bila tekma za učenje. Nanjo nismo bili pripravljeni, nismo imeli poguma za odprt boj eden proti enemu, ploščke smo tekmecu podajali kot po tekočem traku na prelahek način.''

Berčič upa na glasove navijačev

Za Berčiča je to prva sezona v EBEL, hkrati tudi prva v dresu Jesenic, saj je pred tem igral za Triglav iz Kranja. Zaradi znanih težav na Jesenicah dobiva ogromno priložnosti, ki jih izkorišča, saj mu finski strateg zaupa. Da njegove predstave niso ostale neopažene, dokazuje tudi nominacija s strani EBEL, saj je 21-letni napadalec nominiran za najboljšega mladega igralca meseca decembra. ''Zelo sem vesel, da liga opazi prizadevanje mladih igralcev. Zadovoljen sem, da sem bil nominiran, to mi pomeni priznanje za dosedanje predstave in spodbudo za naprej. Upam, da mi bodo naši navijači namenili še kakšen glas in da bom zmagal,'' godi nekdanjemu igralcu Triglava nominacija.

Štirje se vračajo v postavo

Po prvem koroškem nasprotniku je v petek čas še za drugega, tokrat v gosteh. KAC so ''železarji'' v tej sezoni že enkrat premagali, prav na zadnjem obračunu, ob gostovanju v Celovcu pa so gledalci videli kar 13 zadetkov, a jih je osem končalo v mreži Jesenic. Slednje bodo imele tokrat daljšo klop, v poln tekmovalni pogon so se vrnili Klemen Pretnar, Andrej Tavželj, Jaka Ankerst in Nik Pem, medtem ko Anže Kuralt in Marjan Manfreda še nista pripravljena za tekmovalne obračune.

''KAC smo doma letos enkrat že premagali, vendar pa je gostovanje v Celovcu nekaj drugega. Občinstvo v Celovcu je namreč bučno, igralci imajo zato ogromno podporo. Vseeno to nič ne pomeni, mi moramo igrati svojo igro. Kot sem že omenil, se nekateri igralci vračajo v tekmovalni pogon. Močnejši bomo kot na zadnji tekmi, zato lahko pozitivno gledamo na prihajajoči obračun,'' je pogovor s Sportalom zaključil Berčič.