1. 6. 2010,
7.10

Torek, 1. 6. 2010, 7.10

Chicago vodi že z 2:0

Chicago je v noči na torek v velikem finalu lige NHL z 2:1 doma premagali Philadelphio in v zmagah povedel že z 2:0.

Chicago je na pol poti do svojega četrtega naslova Stanleyjevega prvaka, svojo nalogo pred domačimi navijači je opravil z odliko, saj je zmagal na obeh tekmah, sedaj pa se serija seli v Philadelphio, tretja tekma bo na sporedu v noči na četrtek.

Chicago do dveh zadetkov v razmaku 28 sekund

Če so navijači na prvi tekmi videli skupaj kar 11 zadetkov, so bili igralci tokrat manj razpoloženi, saj so jih dosegli le tri. Največji junak tokratnega obračuna je bil finski vratar Antti Niemi, kje je obranil kar 32 strelov, od tega jih je 14 v zadnji tretjini. Slednji je po zmagi dejal: ''Mislim, da so branilci tokrat igralci bolje pred vrati in so blokirali več strelov, prav tako pa so mi odpirali prostor in sem videl ploščke. Vendar je pri tem vedno prisotne nekaj sreče, namreč kako vidiš plošček in kako se slednji odbija.''

V prvi tretjini ni padel noben zadetek, prav tako pa so gledalci čakali tudi v drugem delu igre na prvi zadetek. Ta je le padel na začetku 38. minute. Patrick Sharp se je odločil za strel z leve strani, vratar Michael Leigton je poizkus obranil, vendar pa je odbitek v mrežo potisnil Marian Hossa. Dvorana je eksplodirala in še preden se je navdušenje poleglo, je bilo na semaforju že 2:0. Le 28 sekund zatem je namreč Ben Eager zabil nov zadetek. Slednji je prejel podajo Dustina Byfugliena, ki je ukradel plošček in z natančnim strelov z desne strani ukanil vratarja Philadelphie.

Imeli dovolj priložnosti za izenačenje

V zadnji tretjini so Letalci dali vse od sebe in močno pritisnili na vratar Chicaga, vendar pa je bil Niemi praktično vedno na mestu, z izjemo pri Simonu Gagnu, ki je znižal v 46. minuti ob igralcu več. Slednji se je sedem minut zatem znova znašel v odlični priložnosti, vendar bil za las neuspešen. Minuto in 44 sekund pred piskom sirene so gostje poizkusili tudi brez vratarja, vendar jim ni uspelo priti do izenačenja.

''V zadnji tretjini je bil vratar Chicaga nerešljiva uganka za naše igralce, ki so imeli več kot dovolj priložnosti za izenačenje,'' je zamujene priložnosti obžaloval trener Philadelphie Peter Laviollette. Da je Niemi bil številka ena tekme, se je strinjal tudi soigralec Adam Burish: ''Kličemo ga hobotnica, kjer so njegove roke in noge povsod. Danes je prikazal izjemno predstavo. Še posebej neverjeten je bil v zadnji tretjini. Kako so mu uspele nekatere obrambe mi še zdaj ni jasno.''