Nedelja, 28. 3. 2010, 13.25
8 let, 9 mesecev
Debevec tretji v Nemčiji
Z malokalibrsko puško 60 leže je s 597 krogi v osnovnem nastopu svojo uvrstitev izboljšal z drugim najboljšim finalnim rezultatom (skupaj 700,4).
Debevec je v streljanju z malokalibrsko puško v trojnem položaju tako kot njegov reprezentančni kolega Željko Moičevič s 1162 krogi za tri kroge zaostal za finalom; Debevec je bil 16., mesto za njim pa je končal Moičevič. Z zračno puško je Moičevič za en krog zgrešil finale in zasedel 11. mesto. Mladinka Živa Dvoršak je nastopila v konkurenci članic in z malokalibrsko puško 3x20 s 566 krogi zasedla 27. mesto.
Pred tekmovanjem so se slovenski tekmovalci pripravljali v dvoranskem 50 metrskem strelišču v Frankfurtu. Trening je bil namenjene predvsem pripravam na svetovno prvenstvo v vseh disciplinah konec julija v Münchnu. Priprav in nastopa v Dortmundu se zaradi poškodbe kolena in operacije kolena ni mogel udeležiti stalni član državne reprezentance Robi Markoja.