Petek, 28. 11. 2008, 18.01
9 let, 3 mesece
Širca: Soglasje pri spremembah medijske zakonodaje "nekje bo, drugje pa ne bo"

Po mnenju Rajka Geriča so spremembe potrebne v delu, ki zadeva RTV naročnino, Tatjana Pirc pa meni, da ga je treba v celoti napisati na novo. Urednica 1. programa Radia Slovenija Tatjana Pirc meni, da zakona ni treba samo spremeniti, ampak v celoti napisati na novo. Na njem je namreč po njenem mnenju zaradi načina sprejemanja "packa". Pirčeva upa, da si bodo pripravljavci novega zakona vzeli dovolj časa za njegovo spreminjanje.
Gerič: Ni zakona, s katerim bi lahko naredili dobro Radiotelevizijo Slovenija
Urednik informativnega programa TV Slovenija Rajko Gerič je prepričan, da ga ni zakona, s katerim bi lahko naredili dobro Radiotelevizijo Slovenija (RTVS), ne zakona, ki bi lahko naredil dobre novinarje. Dober program in dobro RTVS lahko po njegovem naredijo samo dobri novinarji. Sam za zdaj sicer ni našel nobenega strokovnega argumenta, "kaj v zakonu je takšnega, kar bi lahko omejevalo delo zaposlenih", je pa po njegovem nujna sprememba zakona v delu, ki govori načinu določanja naročnine. Po njegovem je namreč javni zavod zaradi nezviševanja naročnine že zašel v finančne težave.
Splichal: Zakon je treba spremeniti zaradi dveh ključnih razlogov
Da vprašanje financiranja ni ključen razlog, zakaj je treba zakon spremeniti, je ocenil tudi profesor na Fakulteti za družbene vede Slavko Splichal. Po njegovem je zakon treba spremeniti zaradi dveh ključnih razlogov. Prvi je vprašanje, kako zagotoviti raznovrstnost RTV programov, drugo pa je vprašanje, katere skupine in na kakšen način so predstavljene v organih upravljanja.
Širca: Vladna koalicija namerava spremeniti oba zakona
Nova ministrica za kulturo Majda Širca je kot gostja na Novinarskih dnevih 2008 Društva novinarjev Slovenije ponovila, da namerava vladna koalicija spremeniti zakona o medijih in zakon o RTVS Slovenija. Ob tem je napovedala, da politično soglasje glede na dosedanje nestrinjanje opozicije z nekaterimi spremembami, "nekje bo, drugje pa ne bo".
Po njenih besedah je zakon o medijih in zakon o Radioteleviziji Slovenija (RTVS) treba spremeniti, sicer "se podpira sedanje stanje". Po njenem bi bilo lepo, če bi do sprememb prišlo kmalu, "ne bi bilo pametno, da bi do njih prišlo na nepremišljen način in brez konsenza ne samo v politiki, ampak tudi v širši družbeni sferi". Povedala je, da se nekaj morebitnih rešitev že kaže, vendar jih je treba še premisliti.