Napovedani sestanek med premierom Borutom Pahorjem in prvim možem Pivovarne Laško Dušanom Zorkom, na katerem bi govorili o rešitvah za težave skupine Laško je odpadel. Razlogi niso znani.
Se je pa NLB pridružila konzorciju bank, ki so pripravljene Laškemu podaljšati moratorij na odplačilo posojil do junija. To bi po ocenah poznavalcev pomenilo, da ima Laško do junija "mir", in lahko resno zastavi nov prodajni proces oz. načrte za prestrukturiranje družbe.
Sestanek odpadel, ker so informacije zašle v medije?
Sestanek med Pahorjem in Zorkom je napovedal spletni portal Požareport, šlo pa naj bi za enega izmed sestankov s Pahorjem, s katerimi želi Zorko rešiti Laško oz. preprečiti prodajo ključnih naložb, tudi Mercatorja. Zakaj do sestanka ni prišlo, ni znano, Finance pa poročajo, sklicujoč se na neuradne vire, da naj bi bil sestanek odpovedan, ker so informacije o sestanku zašle v medije. Pahor se namreč naj ne bi želel javno vmešavati v prodajo Mercatorja. Govori se tudi, da naj bi bil sestanek odpovedan, ker se še vedno ne ve, kaj narediti z Mercatorjem in komu ga prodati, poročajo Finance.
"O prodaji Mercatorja naj odloči pristojna agencija"
V kabinetu predsednika vlade pravijo, da sestanka ni bilo, navedb v medijih pa ne komentirajo. Stališče premiera Pahorja do prodaje Mercatorja ostaja enako, kot ga je izrazil na eni od zadnjih novinarskih konferenc, torej da se bo morala o morebitnem vstopu v Mercator izreči tudi pristojna agencija za upravljanje kapitalskih naložb, saj o tem ne odloča vlada.
Znotraj družbe se "bije boj"
Po neuradnih informacijah, pa se je "vnel boj" med zagovorniki takojšnje prodaje skoraj 24 odstotkov Mercatorja hrvaškemu Agrokorju in tistimi, ki bi radi v miru izpeljali nov proces prodaje in pridobili višje ponudbe ter strateškega ponudnika.
Robert Šega zapušča upravo Pivovarne Laško
Med slednje naj bi sodil tudi član uprave Pivovarne Laško in predsednik Mercatorjevih nadzornikov Robert Šega, ki je odstopil z mesta člana uprave Laškega. Šega naj bi odstopil, ker je bil pod hudim pritiskom, saj ni bil za hitro prodajo Agrokorju. Sprl pa naj bi se tudi s članom nadzornega sveta Laškega Petrom Groznikom, ta naj bi kot nekdanji predsednik KD Skladov v nadzornem svetu Laškega zagovarjal hitro brezpogojno prodajo deleža Laškega v Mercatorju Agrokorju.
"Laško bi lahko izgubilo trge v jugovzhodni Evropi"
Šega naj bi opozarjal, da je pettedenski rok za prodajo Mercatorja prekratek za tako strateško odločitev. Šega je upravo in nadzorni svet Laškega opozarjal, da je Agrokor tudi sam proizvajalec pijač in da mora Laško, ki naj bi imel skupaj s hčerinskimi družbami za 400 milijonov evrov dolgov, to pri prodaji deleža v Mercatorju upoštevati, saj bi lahko izgubil prodajne police v jugovzhodni Evropi.
Družba Arkas naj bi za prodajo dobila provizijo
Za prodajo pa naj bi se zelo zavzemala družba Arkas oz. njen prvi mož Uroš Marter, ki naj bi od Agrokorja dobila provizijo za sklenitev posla z Laškim. Poleg tega naj bi imel Arkas še vedno veljavno pogodbo s šestimi bankami za prodajo njihovega, več kot petinskega deleža v Mercatorju.