Naročniki in predplačniki Mobitela, ki so poletne ugodnosti Vesele urice vajeni predvsem med gostovanjem na Hrvaškem, jih bodo letos lahko koristili še v osmih evropskih državah.
Vesele urice bodo tudi letos na voljo vsem Mobitelovim uporabnikom, in sicer vsak dan med 15. junijem in 15. septembrom. V tem obdobju bodo vsak dan med 17. in 18. uro po slovenskem času cene odhodnih in dohodnih klicev znižane za polovico glede na veljavne cene kar v devetih evropskih državah. Poleg Hrvaške bo ugodnost veljala še v Veliki Britaniji, Franciji, Španiji, na Portugalskem, Italiji, Srbiji, Črni gori in Grčiji – državah, ki so pogosti in priljubljeni cilji poletnih potovanj in počitnic in s tem tudi države, kjer slovenski mobilni uporabniki ustvarijo velik delež prometa v gostovanju.
Zaradi časovne razlike bodo tako Vesele urice v Veliki Britaniji in na Portugalskem med 16. in 17. uro po krajevnem času, v Grčiji pa med 18. in 19. uro po tamkajšnjem času.
Zakup enot tudi v gostovanju
Po vzoru naročniških paketov, kjer naročniki zakupijo določeno število enot – minut pogovora ali kratkih sporočil – in jih potem v matičnem mobilnem omrežju porabijo glede na svoje želje ali potrebe, bo Telekom Slovenije svojim mobilnim uporabnikom ponujal podobne dopolnilne storitvene pakete tudi za tujino. Oblikovani so glede na območje gostovanja in pričakovanega obsega uporabe. Zakupljene količine je mogoče porabiti najpozneje v tekočem mesecu, saj se neporabljene količine ne prenašajo v naslednje obračunsko obdobje, uporabnik pa se ob vklopu odloči za ponavljajoči se zakup do preklica ali enkratni zakup do konca tekočega meseca.
Pri enakomerni rabi klicev in sporočil med 37 in 60 odstotkov prihranka
Za vsa tri geografska območja – EU, države nekdanje skupne države (1. in 2. tarifno območje mobilnega gostovanja) in preostali svet (3. tarifno območje mobilnega gostovanja) so na voljo paketi s 50, 100 ali 300 enotami. Prihranek narašča z naraščajočim deležem odhodnih pogovorov in pri predpostavki stoodstotnega deleža odhodnih pogovorov dosega (pri zakupu 300 enot sveta) tudi 77 odstotkov. Po drugi strani za uporabnike, ki bodo izključno sprejemali klice in pošiljali kratka sporočila, pa zakup ne bo najprimernejša možnost.
Pri enakomernem deležu dohodnih in odhodnih klicev ter kratkih sporočil znaša prihranek s paketom EU S (50 zakupljenih enot) okoli 37 odstotkov, pri paketu EU L (300 zakupljenih enot) skoraj 50 odstotkov, pri paketu Balkan L nekaj več kot 50 odstotkov, pri paketu Svet L pa skoraj 60 odstotkov.