Četrtek, 28. 8. 2008, 18.47
8 let, 7 mesecev
Lovšin zaenkrat ostaja na čelu Intereurope
Nadzorni svet družbe pa napoveduje, da bo dogajanja v zvezi s kazensko ovadbo zoper predsednika uprave Andreja Lovšina zaradi domnevne zlorabe položaja in pravic še naprej spremljal in ukrepal razmeram primerno. Nadzorniki so se sicer seznanili s polletnim poslovanjem koncerna. Kot je po seji nadzornega sveta poudaril predsednik nadzornikov Boštjan Rigler, je Lovšin znova zagotovil, da so zadeve potekale transparentno in da v kazenski ovadbi ni nobene osnove. "Nadzorni svet ne razpolaga z vsebino kazenske ovadbe, bo pa zadevo skrbno spremljal in dogajanju primerno ukrepal," je zatrdil. Lovšin zagotavlja, da policija nima razlogov za kazensko ovadbo.
Čisti dobiček - 6,8 milijona evrov
Intereuropa je po Lovšinovih besedah prvo polletje zaključila dobro. Po njegovih besedah znašajo prihodki iz poslovanja koncerna 132 milijonov evrov, čisti dobiček pa 6,8 milijona evrov. "Smo okvirno 17 odstotkov boljši kot v enakem obdobju lanskega leta," je poudaril Lovšin.
V osnovna sredstva je bilo vloženo 29 milijonov evrov
Kljub zamiku pri dokončanju logistične infrastrukture v Rusiji je koncern v zelo kratkem času uspel vzpostaviti delovanje avtomobilskega terminala v Čehovu, ki deluje s skoraj 100-odstotno zasedenostjo zmogljivosti. Družba v Rusiji, ki opravlja storitve cestnega in železniškega transporta, špedicijske in storitve avtomobilske logistike ter bo do konca leta trgu ponudila še storitve skladiščenja in carinske storitve, že ustvarja pozitiven poslovni izid iz poslovanja.
Investicijska dejavnost, ki je bila v okviru letnega investicijskega načrta, se v letošnjem letu umirja. V osnovna sredstva je bilo vloženo 29 milijonov evrov, od tega je bil največji del usmerjen v dokončanje objektov na terminalu v logističnem centru Čehov. Poleg tega je odprto novo skladišče v Celju, prenovljeno pretočno skladišče v Mariboru, dokončan logistični center Samobor, sredstva pa so bila vložena tudi v izgradnjo kontejnerskega terminala v Sarajevu.
Ervin Bužan in njegovo stanovanje
Nadzorniki so se danes seznanili tudi z dokumentacijo, iz katere je razvidno, da sta bila tako razpis kot postopek prodaje stanovanja članu nadzornega sveta Ervinu Bužanu pravno-formalno nesporna in popolnoma transparentno izpeljana. "Smo pa sprejeli priporočilo, da se v bodoče v izogib kakršenkoli možnosti konflikta interesov vsaka podobna zadeva predhodno obravnava pred nadzornim svetom," je še pojasnil Rigler.