Ponedeljek, 1. 2. 2010, 16.04
9 let
Kulturni dom Nova Gorica praznuje 30. obletnico

Pred tremi desetletji se je Nova Gorica lahko pohvalila s takrat moderno kulturno ustanovo, ki se je zavezala, da bo skrbela za umetniško-kulturni razvoj tega najbolj zahodnega dela naše države, ki leži na občutljivem stičišču različnih kultur. Že od samega začetka je ugled Kulturnega doma Nova Gorica počasi, a vztrajno in ambiciozno naraščal in se, s svojo koncertno ponudbo predvsem koncertov klasične glasbe in različnih abonmajev, približeval najpomembnejšim koncertnim hišam v Sloveniji. Kmalu se je uveljavil kot pomembno koncertno središče tako v lokalnem kot tudi širšem slovenskem in mednarodnem prostoru.
Tekom let je Kulturni dom Nova Gorica svojo dejavnost razširil in obogatil. Poleg glasbene, je njegovo delovanje poseglo tudi na polje likovne in filmske umetnosti.
Program bosta oblikovala Komorni orkester Slovenske filharmonije in violinistka Mihela Brecelj. Zazvenela bodo dela Marija Kogoja v priredbi Karla Jeraja (Allegretto), Wolfganga Amadeusa Mozarta (Koncert za violino in orkester št. 5 v A-duru, 'Turški') in Leoša Janáčka (Suita za godala).