Thermometer Blue 0

teki Martin Johnsrud Sundby

Sobota, 6. 2. 2016, 15.53

Sundby kralj slovite distance na Holmenkollnu

Norveški tekač na smučeh Martin Johnsrud Sundby je zmagal na legendarni 50-kilometrski preizkušnji v klasični tehniki na slovitem Holmenkollnu v Oslu.

Z 18,8 sekunde zaostanka je drugo mesto osvojil Sundbyjev rojak Niklas Dyrhaug, tretji je bil Rus Maksim Vilegžanin (+1:05,4). Slovenskih predstavnikov ni bilo na štartu.

Trikratni zmagovalec Tour de Skija, tudi letošnjega, Sundby, je na domačem Holmenkollnu potrdil svojo premoč v letošnji sezoni. Zanj je bila to prva zmaga na Holmenkollnu, sicer pa je s časom dve uri, osem minut in 41,9 sekunde prišel že do enajste zmage v letošnji sezoni, z njo pa je le še povečal svojo prednost v skupnem seštevku svetovnega pokala. Zbral je že 1502 točki, na drugem mestu pa je njegov rojak Finn Hagen Krogh, ki jih ima 967, vendar danes ni nastopil.

Trojno norveško zmago je preprečil Vilegžanin, ki se je na tretjem mestu "vrinil" med drugouvrščenega Dyrhauga in četrtouvrščenega Didrika Toensetha. Sicer pa je bilo med prvo enajsterico šest norveških tekačev in štirje ruski, s sedmim mestom je njihovo popolno prevlado prekinil Italijan Francesco de Fabiani.

V nedeljo se bodo ob 12.15 uri na Holmenkollnu v tekmi na 30 km v klasični tehniki pomerile še tekačice.