Peking, deskanje prostega sloga

Brez finala za slovenska deskarja

Naj Mekinc | Naj Mekinc | Foto Sportida

Naj Mekinc

Slovenska deskarja prostega sloga Naj Mekinc in Urška Pribošič se nista uvrstila v finale tekme za svetovni pokal v akrobatskih skokih v Pekingu.

Urška Pribošič je bila v kvalifikacijah zadnja med 11 tekmovalkami, Naj Mekinc pa je po 14. mestu v drugi kvalifikacijski skupini zasedel skupno 28. mesto.

Mekinc je najvišjo oceno prejel ob prvem skoku (55,5), a v seštevku dveh od treh skokov precej zaostal za finalom najboljše deseterice. Za končno 28. mesto je osvojil tri točke za svetovni pokal. Na prvi tekmi v Churu pred mesecem in pol je zasedel 26. mesto.

Pribošičeva je bila z oceno 39,25 še bolj oddaljena od finala najboljše osmerice pri ženskah. Najboljša v kvalifikacijah je bila Mia Brookes (167,5 točke). Pribošič je bila v Churu v finalu, v njem pa zasedla končno osmo mesto.

Finale deskarjev v Pekingu bo na olimpijski napravi na sporedu v soboto ob 11. uri.

Naslednja postaja v akrobatskih skokih bo v Edmontonu prihodnji konec tedna. Sezono bodo deskarji v snežnem žlebu začeli prav v Pekingu med 6. in 8. decembrom.