Petek, 27. 1. 2017, 17.12

Bolzano, deskanje prostega sloga, snežni park

Ravnjak v Seiser Almu za las ob finalni nastop

tim kevin ravnjak | Foto Reuters

Slovenski deskar prostega sloga Tim-Kevin Ravnjak je na tekmi svetovnega pokala v italijanskem Seiser Almu v snežnem parku osvojil končno 11. mesto in s tem za eno mesto zaostal za finalnim nastopom. V njem se je zmage veselil Belgijec Seppe Smits, v ženski konkurenci pa je bila najboljša Finka Enni Rukajärvi.

Za 25-letnimi Smitsom sta se v finalnem nastopu uvrstila Britanec Jamie Nicholls in še en Belgijec Sebbe de Buck.

Ravnjak je bil v Seiser Almu na pragu finalnega nastopa, v katerem je nastopilo deset deskarjev. Šest tekmovalcev se je vanj uvrstilo že po sredinih kvalifikacijah, za štiri prosta mesta pa se je danes v polfinalu pomerilo še deset deskarjev, med njimi tudi 20-letni Velenjčan, ki se je moral zadovoljiti s petim mestom v polfinalu, kar mu je na koncu prineslo 11. mesto.

Pri dekletih zmaga na Finsko

V ženski konkurenci je bila za Finko Rukajärvijevo na drugem mestu Kanadčanka Laurie Blouin, tretja pa Švicarka Sina Candrian. Med 34 tekmovalkami sta v sredo v kvalifikacijah nastopili tudi dve slovenski predstavnici. Z 22. mestom je kvalifikacije končala 16-letna Eva Kralj, medtem ko je bila Urška Pribošič 33.