Sobota, 10. 12. 2016, 14.26

Sestriere, veleslalom (ž)

Ana Drev med deseterico, velik zdrs ameriške zvezdnice

Tessa Worley | Foto Sportida

Slovenka Ana Drev je bila na veleslalomu svetovnega pokala v alpskem smučanju v Sestrieru deveta. Zmagala je spet Francozinja Tessa Worley. Vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala Američanka Mikaela Shiffrin je v finalni vožnji močno pokvarila svojo uvrstitev.

Mikaela Shiffrin je na drugi progi zapravila vodstvo po prvi vožnji tretjega veleslaloma v tej sezoni ter se na koncu morala zadovoljiti s šestim mestom. Tudi Tina Weirather iz Liechtensteina, ki je bila na prvi progi le stotinko sekunde počasnejša od Američanke, je v finalu ostala brez stopničk na četrtem mestu. Lara Gut in Worleyjeva sta si na prvi progi delili tretji čas, od takrat vodilne pa sta zaostali le pet stotink sekunde. Veliki podvig je uspel Sofii Goggii, peti po prvi vožnji.

Desete zmage v svetovnem pokalu in druge po vrsti, dobila je tudi veleslalom v Killingtonu, se je veselila 27-letna Francozinja Worleyjeva, ki je tako prekinila triletni post: "Čudovit dan. Odlična proga, navijači, tekma, vse je bilo preprosto super. Zadovoljna sem s svojim smučanjem, saj sem res iztisnila največ, kar se je dalo."

Drevova še tretjič med deseterico

Najboljše izhodišče od Slovenk si je na prvi progi s sedmim mestom prismučala najboljša slovenska veleslalomistka Ana Drev, edina Slovenka v elitni sedmerici v tej disciplini. V finalu je napadla stopničke, a se je ustrašila ledene proge in je bila nekoliko prepočasna. Zaostanek 1,66 sekunde je zadoščal za še tretjo uvrstitev v prvo deseterico najboljših v tej sezoni. Šmarčanka je bila v Söldnu 10., v Killingtonu pa šesta.

Ana Drev se je spet uvrstila med najboljšo deseterico. | Foto: Sportida Ana Drev se je spet uvrstila med najboljšo deseterico. Foto: Sportida

Shiffrinova (398) vodi v skupnem seštevku, a ima le osem točk manj Gutova (390), Goggia (347) je tretja z zaostankom 51 točk. Na četrtem mestu je Ilka Štuhec (245) kot najboljša Slovenka. Drevova je skupno 17. (95). V posebnem veleslalomskem seštevku vodi Worleyjeva s 55 točkami naskoka pred Goggio in 75 točkami prednosti pred Shiffrinovo. Drevova je šesta, za vodilno zaostaja 145 točk.

Glavni trener ženske ekipe za svetovni pokal Denis Šteharnik po tekmi ni bil zadovoljen z razpletom, ni ga navduševal predvsem premalo pogumen drugi del: "Verjamem in vem, da bi lahko vse storile nekaj več. Robnikova in Lavtarjeva sta nekako branili rezultat, čeprav je super, da smo imeli tri tekmovalke med prvih trideset, kar ni kar tako. Lahko bi malo več iztisnili iz sebe, malo sta šli na rezultat, kar mi ni všeč. Kar se tiče Ane Drev, je to zagotovo vrhunska uvrstitev, a ne morem mimo dejstva, da je v obeh tekih v zadnjih desetih vratih izgubila eno sekundo. To mi sploh ni všeč, saj ni napadala. To moramo popraviti. Ne vemo še zakaj, a, kot kaže, ne spusti dovolj smuči v spodnjem delu. Zato smo sekundo zadaj in to nas odvrača od stopničk. Drugače sem pa vesel ekipnega uspeha, saj so bile tri tekmovalke od štirih v finalu, tako da gremo naprej z dvignjeno glavo na naslednjo veleslalomsko tekmo v Courchevel."

V Sestrieru bo v nedeljo še slalom. Na startu bosta dve Slovenki Maruša Ferk in Ana Bucik, ki je veleslalomu danes obstala v prvi vožnji.