Iga Swiatek WTA ATP Diego Schwartzman teniški globus

Sobota, 27. 2. 2021, 20.59

TENIŠKI GLOBUS, 27. FEBRUAR

Poljakinja ekspresno do lovorike, v Singapurju se bo nekdo veselil prvič

Iga Swiatek | Iga Swiatek je zmagovalka turnirja serije WTA 500 v Adelaide. | Foto Guliverimage

Iga Swiatek je zmagovalka turnirja serije WTA 500 v Adelaide.

Poljska teniška igralka Iga Swiatek je zmagovalka turnirja serije WTA 500 v Adelaide v Avstraliji. Devetnajstletnica je v finalu ugnala drugopostavljeno Švicarko Belindo Benčič s 6:2, 6:2. Dvoboj je trajal vsega uro in 8 minut. V finalu teniškega turnirja ATP 250 v Singapurju se bosta pomerila Avstralec Alexei Popyrin in Kazahstanec Aleksander Bublik.

Iga Swiatek se je podpisala pod drugo turnirsko zmago v karieri. Prvo je lani slavila kar na peščenem grand slamu na igriščih Rolanda Garrosa. V finalu je igrala tretjič, aprila 2019 je v Luganu klonila proti slovenski teniški igralki Poloni Hercog.

Mlada Poljakinja, sicer peta nosilka, ni imela težav s štiri leta starejšo tekmico. V celotnem obračunu je izgubila le šest točk ob svojem začetnem udarcu, štirikrat pa je Švicarki odvzela servis. V žep je najstnica iz Varšave pospravila 56.800 evrov.

V Singapurju se bo zmagovalec veselil prvič

Aleksander Bublik bo zaigral v četrtem finalu. | Foto: Reuters Aleksander Bublik bo zaigral v četrtem finalu. Foto: Reuters V finalu teniškega turnirja ATP 250 v Singapurju z nagradnim skladom 247.800 evrov se bosta pomerila Avstralec Alexei Popyrin in Kazahstanec Aleksander Bublik. Za oba bo to lepa priložnost, da si zagotovita prvi naslov na turnirjih najvišje ravni.

Več izkušenj s finalnimi obračuni ima 23-letni Kazahstanec. Doslej je namreč trikrat obstal na zadnji stopnički, in sicer v Newportu (2019), Chengduju (2019) in Antalyi (2021). V polfinalu Singapurja je po treh nizih z 2:6, 6:3, 6:4 premagal Moldavca Raduja Albota.

Enaindvajsetletni Popyrin bo prvič v karieri igral v finalu. Visokorasli Avstralec ruske krvi je v polfinalu ugnal Hrvata Marina Čilića s 7:6 (5), 7:6 (2).

Slovo prvega nosilca v Cordobi

Na ATP turnirju v Cordobi se je v četrtfinalu od tekmovanja moral posloviti prvi nosilec turnirja Argentinec Diego Schwartzman, ki je v treh nizih moral priznati premoč Špancu Albertu Ramosu-Vinolasu (6:1, 4:6, 6:3).

Prva nosilca za naslov v Montpellierju

V finalu teniškega turnirja ATP v Montpellierju bosta igrala prva nosilca, Španec Roberto Bautista in Belgijec David Goffin.

Goffin je v prvem polfinalu premagal Belorusa Jegorja Gerasimova s 6:4, 2:6, 6:4, Bautista pa je izločil Nemca Petra Gojowczyka s 7:5, 6:1.

Za Bautisto bo to 17. finale v karieri in prvi po dveh letih, ko je zmagal v Dohi in osvojil deveti turnirski naslov. Goffin je v 14. finalu, doslej pa je osvojil štiri turnirje, zadnjega leta 2017 v Tokiu.