6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,08

Aljaž Bedene Jelina Svitolina

Nedelja, 30. 4. 2017, 20.23

Bedene izgubil finale, Roli challenger, Jakupovičeva do lovorike, Nadal kraljuje na pesku

Aljaž Bedene | Foto Guliver/Getty Images

Ljubljančan z britanskim potnim listom Aljaž Bedene je izgubil v finalu turnirja ATP v Budimpešti z nagradnim skladom 482.060 evrov. Bedeneta, ki je igral v svojem drugem finalu turnirjev ATP, je gladko s 6:3 in 6:1 ugnal prvi nosilec, Francoz Lucas Pouille. Blaž Rola osvojil challenger v Tallahasseeju. Rafael Nadal je v Barceloni v finalu odpravil Avstrijca Dominica Thiema. Dalila Jakupović je v z zmago v Turčiji zabeležila največji uspeh v konkurenci dvojic.

Pouille, ki je prekinil niz 16 zaporednih zmag današnjega tekmeca, je za zmago dobil 85.945 evrov, 27-letni Aljaž Bedene, ki se je na glavni turnir prebil skozi kvalifikacije, pa 45.265.

Bedene, trenutno 68. igralec na svetu, je pred tem igral en finale na turnirjih ATP (Chennai 2015), z uvrstitvijo v finale Budimpešte pa se mu obeta skok do okoli 50. mesta na lestvici ATP. Najvišje je bil novembra 2015 - 45.

Blaž Rola je zmagal na turnirju serije challenger v Tallahasseeju z nagradnim skladom 75.000 dolarjev. V finalu je 26-letni Ptujčan, 271. na lestvici ATP, premagal Indijca Ramkumarja Ramanathana, 264. igralca sveta, s 6:2, 6:7 in 7:5. Za Rolo je to tretji naslov na tovrstnih turnirjih.

Dalila Jakupović je na teniškem turnirju WTA v Istanbulu z nagradnim skladom 226.750 dolarjev v finalu dvojic skupaj z Ukrajinko Nadjo Kičenok premagala Američanko Nicole Melichar in Belgijko Elise Mertens, ki sta bil četrti nosilki, s 7:6 (6) in 6:2. Jakupovićeva je s tem dosegla največji uspeh med dvojicami.

Nadal kralj Barcelone

Rafael Nadal kraljuje na domačih tleh. | Foto: Reuters Rafael Nadal kraljuje na domačih tleh. Foto: Reuters Španec Rafael Nadal je v finalu teniškega turnirja ATP v Barceloni z nagradnim skladom 2,373 milijona dolarjev premagal Avstrijca Dominica Thiema s 6:4 in 6:1 ter s tem slavil deseto turnirsko zmago v katalonski prestolnici, kjer je bil tretji nosilec, Thiem pa četrti. Nadal v Barceloni še nikoli ni izgubil dvoboja za naslov.

Nadal je obenem slavil 51. turnirsko zmago na peščenih podlagah in bo skušal deseti naslov osvojiti tudi na prvenstvu Francije naslednji mesec, pred tednom dni pa je prav tako desetič slavil na mastersu v Monte Carlu. Tedaj je s prepričljivo zmago ubranil lanski naslov in postal prvi igralec v moderni dobi tenisa, se pravi v več kot štiridesetih letih, ki je na enem turnirju slavil kar desetkrat. V Barceloni pa je prišel šele do svoje druge lovorike letos, potem ko je v prejšnjih treh mesecih izgubil tri finalne dvoboje - Australian Open, Acapulco, Miami.

Barcelona, ATP (2,373 milijona dolarjev):

Finale:
Rafael Nadal (Špa, 3) : Dominic Thiem (Avt/4) 6:4, 6:1.

Budimpešta, ATP (482.060 evrov):

Finale:
Lucas Pouille (Fra, 1) : Aljaž Bedene (VBr) 6:3, 6:1.

Istanbul, WTA (250.000 dolarjev)

Finale:
Jelina Svitolina (Ukr, 1) : Elise Mertens (Bel/6) 6:2, 6:4.

Finale, dvojice:
Dalila Jakupović/Nadja Kičenok (Slo/Ukr) : Nicole Melichar/Elise Mertens (ZDA/Bel, 4) 7:6 (6), 6:2.

Stuttgart, WTA (573.306 evrov):

Finale:
Laura Siegemund (Nem) - Kristina Mladenović (Fra) 6:1, 2:6, 7:6 (5).

Stuttgart, WTA (573.306 evrov), finale, dvojice:

Raquel Atawo/Jelena Ostapenko (ZDA/Lat, 3) : Katarina Srebotnik/Abigail Spears (Slo/ZDA, 1) 6:4, 6:4.

Tallahassee, challenger  (75.000 dolarjev)

Blaž Rola (Slo) : Ramkumar Ramanathan (Ind) 6:2, 6:7 in 7:5.