22.17

6 let, 7 mesecev

Thermometer Red 9,53

5

Veselin Vujović Tunizija Slovenska rokometna reprezentanca Francija svetovno prvenstvo rokomet

Sreda, 18. 1. 2017, 22.17

SVETOVNO PRVENSTVO V ROKOMETU, 4. KROG

Slovenci za prvo mesto potrebujejo zmago nad Španci, Egipt in Katar v osmini finala

5

Na zadnji tekmi četrtega kroga v skupini B je Španija v sredo z 29:25 premagala Makedonijo. To pomeni, da Slovencem, ki so v torek remizirali s Tunizijo (28:28), prvo mesto v skupini prinaša le četrtkova zmaga nad Španci (tekma se bo začela ob 20.45). Ob drugačnem scenariju bodo Slovenci drugi. Njihovi tekmeci v osmini finala bodo ali Rusi ali Brazilci. V sredo sta si osmino finala zagotovila še Egipt in Katar.

Slovenija je v ponedeljek razorožila Makedonijo (29:22) in ji prizadejala visok poraz, proti Tuniziji pa je selektor Veselin Vujović v prvem polčasu močno premešal začetno postavo, a se to ni veliko poznalo. Slovenija je prvi del dobila za dva zadetka (15:13), v drugem polčasu pa nerazumljivo padla in se po visokem zaostanku že s 23:28 na koncu komaj obranila poraza (28:28). Končni izid je nekaj sekund pred iztekom tekme dosegel postavil Blaž Janc.

Vujovićeva četa je pred zadnjim krogom, v katerem se bo za prvo mesto pomerila s Španijo, na drugem mestu. Da bi Slovenci skupinski del končali na prvem mestu, bi morali premagati Špance. Ti so namreč po hudem boju ugnali Makedonce. Potem ko so večji del prvega polčasa zaostajali, so jih strli šele v drugem delu in ostajajo stoodstotni. Zadnjim nasprotnikom Slovenije, ki bo najmanj druga, Špancem za prvo mesto zadostuje že remi.

Norvežani so visoko premagali Brazilijo (39:26), s tem pa so si zagotovili drugo mesto v skupini A, medtem ko bo o tretjem mestu odločala tekma med Rusijo in Brazilijo. Ena od teh dveh reprezentanc bo tudi nasprotnica slovenskih rokometašev v osmini finala.

V skupini C imata vstopnico za izločilne boje že Nemčija in Hrvaška, ki se bosta med seboj udarili za prvo mesto. Hud boj za preostali vstopnici pa poteka med Madžarsko, Belorusijo in Čilom. V skupini D neznank ni več, napredovali so Danci, Švedi, Egipčani in Katarci.