21.27

Vid Kavtičnik Dragan Gajić Jure Dolenec Matej Gaber

Četrtek, 29. 8. 2013, 21.27

''Slovenski'' Montpellier zmagal, a bo še vroče

V prvi od dveh kvalifikacijskih tekem za vstop v rokometno ligo prvakov je francoski Montpellier na domačem igrišču premagal poljsko Wislo z 29:27 (11:15). Igralo je vseh pet Slovencev.

Vid Kavtičnik, Dragan Gajić, Jure Dolenec in Matej Gaber v majici Montpelliera in Boštjan Kavaš v ekipi Wisle. To je bil slovenski prispevek na omenjenem kvalifikacijskem dvoboju. Povratna tekma bo v Plocku na sporedu v nedeljo, na njej pa bo Montpellier branil dva zadetka prednosti, saj je v domači dvorani slavil z 29:27 (11:15). Sredi prvega polčasa so imeli Poljaki že šest golov prednosti, francoski klub, ki je moral v kvalifikacije zaradi drugega mesta v prvenstvu, je dvakrat zaostanek omilil na dva gola, ob glavnem odmoru pa je Wisla vodila za štiri zadetke. V drugem polčasu so se domači razigrali pod poveljstvom odličnega Diega Simoneta, v vrata je stopil rezervni vratar Arnaud Siffert in tako je domačim sprva uspelo izenačenje, nato pa so z Dolenčevim golom v 48. minuti povedli za tri gole. A poljska igra ni razpadla, sledilo je novo izenačenje in nekajminutna igra gol za gol, nato pa je dobri dve minuti pred koncem Simonet znova zabil za plus tri. Končni rezultat 29:27 ponuja Francozom rahlo prednost, a Wisla z Marcinom Lijewskim, Mariuszem Jurkiewczem, Petrom Nenadićem in drugimi bo doma verjetno še kako nevarna.