30. 11. 2007,
16.58

Petek, 30. 11. 2007, 16.58

Puljezović nerešljiva uganka

Rokometaši Gorenja iz Velenja so v petem krogu rokometne lige prvakov gostovali pri madžarskem prvaku Picku iz Szegeda in tako kot na prvi tekmi pred domači igralci izgubili.

Tokrat je bila madžarska ekipa boljša s 30:23 in z zmago le potrdila napredovanje in prvo mesto v skupini.

Velenjčani so imeli na prvi tekmi velike težave v napadu proti Madžarom, v prvem polčasu so zmogli vsega štiri zadetke. Tokrat so proti domačinom, ki so menjavali obrambno postavitev 6-0 s 5-1, zaigrali veliko bolje.

Neizkoriščene 100-odstotne priložnosti

Začetek tekme je bil izenačen, nato pa je Pick ušel za nekaj zadetkov, Gorenje je imelo tudi veliko smole, saj je zadel kar tri vratnice. V 10. minuti je v igro namesto Boštjana Kavaša prišel Tomaš Rezniček, kar se ni izkazalo za dobro menjavo, saj je Szeged po dveh izgubljenih žogah Velenjčanom prišel v 11. minuti do vodstva 7:2. Trener Ivica Obrvan je zahteval minuto odmora, v igro je vrnil Kavaša, namesto Alena Blaževića pa je poslal Aleša Sirka. "Ose" so se v 17. minuti z drugo zadeto sedemmetrovko Pavla Baškina približali na dva gola zaostanka (6:8), domačim pa se je v napadu poznala odsotnost Daniela Andjelkovića, ki je zaradi lažje poškodbe za nekaj minut zapustil igrišče. Tri minute zatem je Gorenje zaostajal le še za zadetek (8:9), nato pa je zgrešil kar tri sedemmetrovke (Baškin eno in dve Drago Vuković), Kavaš in Marko Oštir sta zapravila 100-odstotno priložnost in Madžari so prišli do štirih zadetkov prednosti, s to razliko pa so tudi dobili prvi polčas (15:11).

Madžari potrdili prvo mesto

V drugem polčasu je dobil namesto kapetana Sebastjana Soviča prednost na levem krilu Jure Dobelšek. Velenjčani so v igri v nadaljevanju igre padli, v vratih pa je podobno kot na prvi tekmi blestel Nenad Puljezović, ki je na koncu zbral 21 obramb. V 33. minuti so domači najprej lepo zadeli iz cepelina, nato pa po izgubljeni žogi Draga Vukovića, ki ni imel svojega dne, povedli s +6 (18:12).

Trener Obrvan je v napadu veliko menjal, priložnost je dal domala vsem zunanjim igralcem, a vseeno ni uspel najti rešitve, tako da je Szeged v 38. minuti vodil že z osmimi zadetki prednosti (20:12), to prednost pa je držal skoraj do konca tekme, saj so se "ose" uspele približati le na -5 (21:26) v 56. minuti. Gostujoči trener je v drugem delu drugega polčasa Luko Žvižeja "prekomandiral" na položaj organizatorja igre (slednji je bil s sedmimi goli najboljši strelec tekme), v vratih pa je dal priložnost tudi Draganu Marjancu. Na koncu so se Madžari veselili zmage s 30:23 in s tem le še potrdili prvo mesto v skupini.