Ponedeljek, 10. 10. 2016, 20.32

Ozadje bojkota celjskih navijačev

Po tišini na tribuni malo besed še med sogovorniki

2

florijani navijači poki celje vardar liga prvakov rokomet zlatorog | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Tako klubska kot navijaška stran se izogibata razčlenjevanju vzrokov za to, zakaj je prišlo do 15-minutnega bojkota navijanja skupine Florijani na tekmi med rokometaši Celja in Vardarja. Stranska škoda: igralci.

V prve četrt ure tekme lige prvakov med Celjem in skopskim Vardarjem, ki jo je zadnji dobil z 32:26, je velik del navijaške skupine Florijani mirno sedel na svojih mestih brez uporabe bobnov in glasilk, kar seveda ni običajna praksa. Po 15 minutah je sledilo navijanje kot na siceršnjih tekmah.

Čemu četrturni molk? Ne celjski klub ne navijači niso želeli pojasniti vzrokov. "Tisti, ki jim je bila poteza namenjena, vedo, za kaj gre. Ne bi veliko komentiral. Nikakor nismo proti igralcem. Vsi akterji prihajajo v klub in odhajajo, mi pa ostajamo," je bil odziv vodje navijaške skupine Florijani Igorja Šolmana.

Florijani, katerih začetki segajo v leto 1993, so redni gostje tako na domačih kot gostujočih tekmah.  | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Florijani, katerih začetki segajo v leto 1993, so redni gostje tako na domačih kot gostujočih tekmah. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida "Nič takšnega ni. V vsaki družini se dogajajo nesoglasja. Florijani so del kluba, mi smo družina in to bomo rešili v njenem krogu," pa se je glasil čustven in obenem zadržan odziv celjskega direktorja Gregorja Planetua.

Tišina ni v nikogaršnjem interesu

Kje je torej težava? Šlo naj bi za pomanjkljivo komunikacijo. Predmet nezadovoljstva pa je tudi nerazrešena tematika v zvezi s financiranjem navijaških gostovanj, o čemer se klub in navijači dogovarjajo vsako sezono posebej. Za to se niso. A kot kaže, bo do sestanka vendarle prišlo. Na vprašanje, kdo je bolj kriv, je nemogoče odgovoriti.

Pričakovati gre kompromisno rešitev, saj tišina ni v nikogaršnjem interesu. Dejstvo pa je, da je bila stranska škoda te poteze ekipa, ki ni imela podpore v polovici prvega polčasa. V preostalem delu tekme je bila raven navijanja več kot korektna.