30. 10. 2016,
18.39

3 leta

Thermometer Blue 1,05

Krim Mercator Krim Mercator rokomet liga prvakinj Uroš Bregar Miša Marinček Ribežl

Nedelja, 30. 10. 2016, 18.39

3 leta

Liga prvakinj, 3. krog

Krimovke po Norvežankah na kolena spravile še serijske švedske prvakinje

Krim Mercator Savehof | Foto Morgan Kristan / Sportida

Rokometašice Krima so v kodeljevski dvorani s 32:29, 20 zadetkov so dosegle v odličnem prvem polčasu, premagale švedske prvakinje Sävehof.

Krimovke so po domači zmagi nad norveškim Larvikom pretekli teden tokrat gostile Sävehof, ki je švedski državni prvak že vse od sezone 2008/09, v ligi prvakinj pa nastopa devetič v svoji zgodovini.

Ljubljančanke so začele odlično, hitro povedle s 3:0, nato pa le še zviševale prednost in po odličnem prvem polčasu vodile s kar 20:10. Pričakovati je bilo, da bodo Skandinavke v drugem delu zaigrale drugače, kar se je tudi zgodilo. Nekajkrat so se približale, a Krimovke so uspele ohraniti prednost in z 32:29 slavile drugo zmago v ligi prvakinj v tej sezoni.

Najbolj razpoložena je bila z osmimi goli Aneta Benko.