9.41

8 let, 3 mesece

Ponedeljek, 1. 9. 2014, 9.41

Dolenec izgubil, a pobral nagrado

Rokometaši PSG so v finalu pokala Eurotour v francoskem derbiju visoko odpravili rokometaše Montpellierja s 32:24. Za najboljšega igralca turnirja je bil izbran član poražencev Jure Dolenec.

Enega od najmočnejših pripravljalnih turnirjev, ob finalistih so sodelovali še Chambery, Čehovski medvedi, Al Jaish in Kielce, so zasluženo dobili rokometaši PSG.

Proti "slovenskemu" Montpellieru so bili v finalu, z izjemo pri rezultatu 1:2, vedno v prednosti. Ob polčasu so imeli štiri gole naskoka (17:13), sedem minut pred koncem celo devet zadetkov prednosti(30:21), končni rezultat pa se je ustavil pri 32:24 v korist francoskih podprvakov.

V vrstah drugouvrščenih zadnjega francoskega prvenstva je blestel izkušeni vratar Thierry Omeyer, ki je ubranil kar 15 strelov od 36 poskusov, v napadu pa je bil najučinkovitejši nekdanji član Velenja Fahrudin Melić s šestimi zadetki.

V številčni slovenski legiji pri Montpellierju je največ zadetkov, pet, prispeval Jure Dolenec, ki je bil izbran tudi za najboljšega igralca turnirja.

Matej Gaber in Dragan Gajič sta jih prispevala po tri, Vid Kavtičnik pa je v mrežo Parižanov pospravil dva zadetka. Pariško rokometaši so z zmago ubranili lanskoletno lovoriko.