8 let, 1 mesec

rokomet Barcelona Kielce

Sobota, 30. 5. 2015, 17.17

Barcelona le še korak do devetega naslova

Rokometaši Barcelone so prvi finalisti letošnjega zaključnega turnirja lige prvakov v Kölnu. Katalonci so v prvem polfinalu s 33:28 (16:14) premagali poljski Vive Tauron Kielce Uroša Zormana.

Barcelona je doslej osemkrat osvojila najelitnejše klubsko tekmovanje stare celine, kdo ji bo stal na poti do devetega naslova pa bo znano zvečer; ob 18. uri je namreč na sporedu drugi polfinale med Veszpremom Gašperja Marguča in Kielom. Kielce bodo na prvo zmagoslavje v ligi prvakov še morale počakati.

V razprodani dvorani Lanxess Arena so Katalonci že v prvem polčasu pokazali, da bodo vse storili za zmago. V štirih minutah, med 11. in 14. minuto so od 4:4 prišli do 8:4, vmes so se Poljaki vrnili na zaostanek za le en gol (9:10). Kielce so kljub zaostanku nov priključek ulovile na 20:20 v 38. minuti, nato zapravile nekaj priložnosti za vodstvo, kar je Barcelona z zanesljivo igro kaznovala.

Za poljsko ekipo je igral kapetan slovenske rokometne reprezentance Uroš Zorman, ki se med strelce ni vpisal. Uspešnejša sta bila Ivan Čupić, nekdanji igralec velenjskega Gorenja, in Željko Musa, nekdanji član Trima iz Trebnjega in velenjskega Gorenja; prvi je dal tri gole, drugi pa enega.

Prvi strelec tekme je bil sicer Barcelonin Nikola Karabatić z osmimi goli, nekdanji slovenski reprezentant in član Celja Pivovarne Laško Sergej Rutenka pa se tako kot Zorman ni vpisal med strelce.