Sobota, 18. 2. 2017, 21.46

1. NLB liga, 20. krog

Koprčani so se z zmago izenačili z vodilno Ribnico

Rokomet Koper | Foto Facebook

Rokometaši Kopra so v 20. krogu 1. NLB lige premagali Dobovo in po točkah ujeli vodilno Ribnico, ki je sredi tedna izgubila v Mariboru.

Rokometaši Krke so v obračunu na Ptuju veljali za izrazitega favorita, svojo vlogo pa so potrdili, si z zmago na račun vpisali pomembni točki za uvrstitev v ligo za prvaka in se po številu točk izenačili s tretjeuvrščenimi Škofjeločani, so sporočili iz novomeškega kluba. Končni izid tekme je bil 42:28 ( 20:15).

Do 17. minute se je na ptujskem parketu odvijal izenačen boj (8:8), v nadaljevanju pa so zagospodarili varovanci trenerja Mirka Skoka in šest minut kasneje povišali na 15:9. V nadaljevanju niso imeli nobenih težav z gostitelji. V zmagoviti ekipi je bil strelsko najbolj razpoložen prvi strelec lige Jan Jurečič, ki je na Ptuju dosegel osem golov, v poraženi pa njegov soimenjak Gregorc s petimi zadetki.

Vodilna Ribnica je doživela drugi tesen poraz zapored, tokrat v Mariboru. Slovenj Gradec je pričakovano premagal Izolo. Za rešilnim 10. mestom trenutno zaostaja pet točk.

V soboto so rokometaši Kopra premagali Dobovo in se izenačili z vodilno Ribnico. Do zmag so prišli še Ormožani in Trebanjci.