gimnastika Rio 2016

Sobota, 13. 8. 2016, 22.14

Na prožni ponjavi slavil Belorus Hančarov

zlato prožna ponjava | Foto Reuters

Beloruski telovadec Vladislav Hančarov je v današnjem finalnem nastopu na prožni ponjavi premagal tako svetovnega prvaka Gaoja Leija kot dobitnika zlate medalje z olimpijskih iger leta 2012 v Londonu Donga Donga.

Zbral je 61.745 točk in svoji državi priboril drugo zlato kolajno na olimpijskih igrah v Riu.

Dong, ki si je prizadeval postati prvi telovadec, ki bi dvakrat zapored osvojil zlato olimpijsko kolajno na prožni ponjavi, je drugo mesto zasedel s 60.535 točkami.