NK Tabor Sežana NK Olimpija NK Olimpija NK Mura NK Maribor NK Maribor NK Koper ND Gorica NK Domžale NK Celje NK Bravo NK Aluminij Prva liga Telekom Slovenije

Maribor po preobratu ostaja blizu Olimpije, nova klofuta za prvake #video

7

Nardin Mulahusejnović | Maribor je v Ljudskem vrtu po preobratu ugnal Koper. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Maribor je v Ljudskem vrtu po preobratu ugnal Koper.

Razlika med Olimpijo in Mariborom tudi po 26. krogu Prve Lige Telekom Slovenije ostaja dve točki. Zmaji so s 3:0 v Sežani suvereno odpihnili Tabor, Maribor pa je po preobratu v Ljudskem vrtu s 4:2 premagal neugodni Koper. Zadnjeuvrščena Gorica je poglobila hudo krizo prvakov iz Celja, na sredinih tekmah smo videli remi med Domžalami in Muro, Aluminij pa je v Šiški presenetljivo porazil Bravo.

Čeprav so Mariborčani nastopili brez Rudija Požega Vancaša, Špira Peričića in nekaterih drugih nogometašev, ki so že dlje časa odsotni, so svojo nalogo opravili po pričakovanjih. Čeprav so zaostajali, po sumljivo dosojeni enajstmetrovki je Koprčane v vodstvo popeljal Nardin Mulahusejnović, je že v prvem polčasu Mariborčane priključil kapetan Marcos Tavares, v drugem polčasu pa so prišli do dokončnega preobrata in 13. zmage, s katero ostajajo za petami vodilne Olimpije.

Tavares je podal tudi za vodstvo z 2:1, en zadetek so si gostje dali sami, četrti zadetek za pomembno zmago pa je prispeval Jan Mlakar. Edini zadetek za Koper v drugem polčasu je dosegel Claudio Spinelli.

Jan Mlakar je potrdil zmago v Ljudskem vrtu:

Poročilo s tekme v Mariboru in priložnosti:

Maribor Marcos Tavares
Sportal Zimzeleni Tavares junak Maribora, ki ga je jezil sodnik #video

Krizi prvakov iz Celja ni videti konca

Na drugi četrtkovi tekmi v Celju so prvaki doživeli nov spodrsljaj. Na svoji šesti tekmi drugega dela so doživeli še peti poraz in potrdili, da v ekipi nekaj ne deluje tako, kot bi moralo. Nov poraz je Celjanom na svoji tisoči tekmi v prvi slovenski ligi prizadejala zadnjeuvrščena Gorica, ki tako ohranja korak z Aluminijem, prvaki pa imajo zdaj pred Gorico, ki je bila še ne dolgo nazaj povsem odpisana, "le" še sedem točk prednosti.

Zadetek Gorice za zmago v Celju:

Poročilo s tekme v Celju in priložnosti:

Jiri Jarošik Celje
Sportal Zadnja Gorica je še poglobila hudo krizo prvakov #video

Zmaji ne popuščajo

Olimpija je tudi sežansko preizkušnjo, ki velja za težjo v ligi, dobro prestala in ostaja neporažena v spomladanskem delu prvenstva. Ljubljančani so povedli že v tretji minuti, ko je po podaji iz kota zadel Vujadin Savić, posel pa so dokončali na začetku drugega polčasa, ko so v razmiku dveh minut zadeli še dvakrat in si zagotovili nove tri točke. Tabor je zabeležil še 12. poraz in s 30 točkami ostaja na sedmem mestu.

Zadetek Ivanovića:

Poročilo s tekme v Sežani in priložnosti:

Olimpija Vujadin Savić
Sportal Kdo jo lahko ustavi? Olimpija z odliko tudi na Krasu.

Mura zadržala štiri točke prednosti pred Domžalami

Vroč sredin obračun v Domžalah, ki se je začel z minuto molka v spomin na nekdanjega domžalskega nogometaša Luko Baniča, se je končal brez zmagovalca. Muraši so po zadetku Žana Karničnika povedli v 10. minuti, rumene pa je v drugem polčasu priključil Matej Podlogar. Sodnik Mihael Antić je imel veliko dela, pokazal je kar osem rumenih kartonov in enega rdečega. Ob koncu prvega polčasa je drugi rumeni karton prejel Klemen Pucko.

Fotogalerija s tekme med Domžalami in Muro (foto: Vid Ponikvar:)

1 / 15

S točko so lahko bolj zadovoljni tretjeuvrščeni Sobočani, ki so z izjemo izenačujočega zadetka zdržali številne nalete točkovno najboljše ekipe spomladanskega dela. Domžalčani s štirimi točkami zaostanka za Muro ostajajo na četrtem mestu.

Incident v 11. minuti: Sikošek je podrl Koutra. Muraši so zahtevali rdeči karton, a ga niso dobili:

Bi moral Gregor Sikošek za oster štart prejeti rdeč karton?