ND Gorica NK Koper NK Bravo NK Mura 1. SNL

Petek, 3. 2. 2023, 17.48

Pripravljalne tekme klubov 1. SNL (2 in 3. februar)

Anglež preprečil poraz Kopra v 89. minuti, Bravo zmagal na Hrvaškem

NK Tabor Sežana : NK Bravo, 1. SNL, Dejan Grabić | Trener Brava Dejan Grabić je na zadnji pripravljalni tekmi le občutil sladkost zmage. V uvodnem spomladanskem nastopu ga čaka mestni obračun proti Olimpiji, ki jo je jeseni nadigral s kar 6:1. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Najboljši slovenski klubi se pripravljajo na začetek spomladanskega dela. Koper je v petkovi generalki za tekmo z Mariborom remiziral s slovaškim jesenskim podprvakom Dacom (1:1), Bravo je na Hrvaškem ugnal Opatijo in dočakal prvo zmago v letu 2023, Radomljani pa so premagali Dob. Mura je priprave v Turčiji v četrtek sklenila s porazom proti vodilni ekipi ukrajinskega prvenstva, Dnipru-1.

Maks Barišič
Sportal Sešlar osrečil Olimpijo, Kronaveter zadel iz kota, rekordna zmaga Domžal

Koprčani so v obračunu jesenskih podprvakov Slovenije in Slovaške remizirali z moštvom DAC iz Dunajske Strede. Na Bonifiki se je zmaga nasmihala že gostom iz Slovaške, ki so povedli v 69. minuti prek Srba Željka Gavrića, a je nato v predzadnji minuti izenačil Matthias Fanimo. Osemindvajsetletni Anglež, ki ima tudi nigerijsko državljanstvo in igra na položaju krilnega napadalca, je tako dosegel prvi zadetek, odkar se je iz Slaven Belupa preselil v Koper. Z rumeno-modrimi je sklenil sodelovanje do junija 2024.

Bravo le dočakal prvo zmago

Izbranci Dejana Grabića so v pripravljalnem obdobju odigrali le štiri tekme. Manj od njih jih je le jesenski prvak Olimpija. Šiškarji so po treh porazih, ko so izgubili proti močnim tekmecem iz Hrvaške, Češke in Avstrije, le okusili sladkost zmage. Na kultnem reškem stadionu Kantrida so z 1:0 odpravili hrvaškega drugoligaša Opatijo. Zmagoviti zadetke je v 33. minuti prispeval Martin Kramarič. Podajo je prispeval Luka Marjanac.

Mura namučila vodilnega ukrajinskega prvoligaša

V četrtek je zadnjo tekmo na pripravah v Turčiji odigrala Mura. Varovanci Damirja Čontale so imeli zelo zahteven preizkus, saj so se pomerili z vodilnim ukrajinskim prvoligašem Dnipro-1. Od prve minute so zaigrali v postavi Mihelak, Cipot, Morris, Beganović, Pucko, Tripi, Kous, Zličić, Shabanhaxhaj, Daku in Petković, ki je dosegel edini zadetek za črno-bele.

Vrhunci dvoboja med Muro in Dniprom-1:

Srbski napadalec Nikola Petković, ki je večji del sezone preskočil zaradi okrevanja po poškodbi, je zadel v polno z bele točke. Muraše 11. februarja čaka odmevno gostovanje v Celju, kjer se bodo pomerili s tekmecem, ki je pozimi v svoje vrste pripeljal kar nekaj nekdanjih asov prekmurskega kluba. Med navijači Mure vlada veliko zanimanje za ogled tekme, tako da bo na uvodu spomladanskega dela v knežjem mestu vse prej kot dolgočasno.

27. 1. Domžale : Aluminij (Slo/2) 4:3 Podlogar, Hasanbegović, Saitoski, Vuk
1. 2. Domžale : Kolkheti Khobi (Gru/2) 8:0 Barišić 3, Pišek 2, Hasanbegović, Markuš, Repas