Sebastijan Škorc Lube Civitanova OK Merkur Maribor Odbojkarska liga prvakov

Sreda, 26. 1. 2022, 21.02

Liga prvakov v odbojki, 4. krog

Še četrti poraz Mariborčanov v ligi prvakov

OK Merkur Maribor ACH Volley finale Pokal Slovenije Sebastijan Škorc | Mariborčani so še drugič pričakovano priznali premoč zvezdniški italijanski zasedbi. | Foto Grega Valančič/Sportida

Mariborčani so še drugič pričakovano priznali premoč zvezdniški italijanski zasedbi.

Odbojkarji OK Merkur Maribor so v 4. krogu lige prvakov gostovali pri aktualnem svetovnem klubskem podprvaku Lube Civitanova in izgubili z 0:3. Zvezdniška italijanska zasedba je slovenske prvake s 3:0 v nizih premagala že na prvi medsebojni tekmi na Štajerskem. Mariborčani v ligi prvakov ostajajo brez osvojene točke.

OK Merkur Maribor ACH Volley finale Pokal Slovenije
Sportal Mariborčani boljši od Mladosti
ACH Volley - Steaua Bukarešta
Sportal ACH ne popušča, v Novem mestu še do 14. zmage

Odbojkarji Maribora tudi po četrti tekmi skupine C lige prvakov ostajajo brez točke. Na gostovanju pri evropskemu in svetovnemu podprvaku, ekipi Lube Civitanove se je niso niti nadejali, saj je kakovost precej na strani Italijanov, ki so tekmo dobili s 3:0. Italijanska ekipa, katere član je tudi Rok Jerončič, Slovenec z italijanskim potnim listom, ki je tokrat dobil priložnost v tretjem nizu in dosegel enega izmed treh asov ekipe, je s 3:0 dobila tudi prvo medsebojno tekmo v Mariboru, z 11 točkami pa tudi vodi v skupini.

Izkušeni zvezdniki so tekmo nadzorovali od začetka do konca. Že v prvem nizu so ves čas vodili. Zanesljiv napad, v katerem se je izkazal predvsem Marlon Yant, in dobra obramba proti najnevarnejšemu mariborskemu napadalcu Ahmedu Ihbajriju, katerega uspešnost v napadu je bila le 25 odstotna, je zadostovala, da so niz gladko dobili.

Še bolj izrazita je bila njihova premoč v drugem nizu, ko so napadu dodali še blok. Korektorju Ihbajriju nikakor niso dovolili, da se razigra, Libijcu pa niso v pomoč priskočili niti preostali napadalci. To je bil glavni razlog za poraz v nizu s 15:25.

Še najbolje so se slovenski prvaki upirali v tretjem nizu. Tako kot v prvih dveh niso niti enkrat vodili, so pa izenačili na 17:17. A nato sta reči v svoje roke vzela Gabi in Lucarelli in domačim zagotovila gladko zmago.

Mariborčani so sami dosegli le 26 točk, od tega Roland Gergjy osem, povsem pa je zatajil Ihbajri, dosegel je le štiri.

Varovanci Sebastijana Škorca bodo naslednjo tekmo lige prvakov odigrali v torek, 8. februarja, ko bodo v dvorani Tabor gostili poljsko ekipo Zaksa Azoty Kedzierzyn-Kozle.