Liga MEVZA, moški, 12. krog

Mariborčani za slovo od leta 2019 odpihnili Kamnik

OK Maribor | Mariborčani so  pokazali zobe in na kolena spravili favorizirani Kamnik. | Foto Facebook OK Maribor

Mariborčani so pokazali zobe in na kolena spravili favorizirani Kamnik.

V ligi MEVZA sta zadnji dvoboj leta odigrali slovenski ekipi Merkur Maribor in Calcit Volley, s 3:0  (25, 21, 22) pa so zmagali Štajerci, ki so zmago potrebovali za obstanek v boju za uvrstitev na zaključni turnir.

Prvi niz so bolje začeli gostje, z asom Maxsona Pereire domačim pobegnili za šest točk (10:4), še bližje vodstvu z 1:0 v nizih pa so bili po točki Mihe Bregarja za 16:8. Vendar se mladi Mariborčani niso predali, izkoristili so nezbranost Kamničanov in se jim preko Aljoše Bogožalca približali na dve točki zaostanka (16:18). Po dveh zaporednih asih Aljaža Hermana so Mariborčani izid na 20. točki izenačili, gostje so imeli dve zaključni žogi, a so obe domačini ubranili, nato pa po zaslugi Hermana prišli do edinega vodstva v uvodnem nizu.

Maribor: Herman 9, Hafner, Boroja, Mulec 6, Detela, Koblar, Možič 10, Košenina, Donik, Bračko, Uremovič 5, Kovačič, Planinšič 6, Bogožalec 14.

Calcit Volley: Pereira 9, Hribar, Bregar 14, Koncilja 4, Hebda 10, Jordanov, Planinc 3, Brulec 1, Kvas, Lakner, Kotnik 3, Štembergar Zupan 1, Lazar, Rotar.

Kamničani so v drugem vodili s 7:5, kar pa so domači odbojkarji hitro spremenili v vodstvo 9:7. Nadaljevanje je bilo po željah domačih, gostje so delali preveč napak, po vodstvu Maribora z 22:15 pa so lahko Kamničani le ublažili poraz, niz pa se je končal z njihovo novo lastno napako.

Tudi v tretjem nizu se Kamničani nikakor niso razigrali. Večinoma so bili v prednosti domači, ki so igrali veliko bolj mirno, njihov podajalec Uroš Planinšič pa je imel na voljo več razpoloženih igralcev. Po zaslugi Mihe Bregarja sta bili ekipi na 18. točki že skupaj, Jan Planinc pa je svojo ekipo po daljšem času spet popeljal do vodstva (19:18). Vendar je v končnici Aljoša Bogožalec s tremi zaporednimi napadi zapečatil njihovo usodo in poskrbel za zmago s 3:0.