Sreda, 11. 5. 2016, 22.14

Calcitovke ostajajo na vrhu Slovenije, Vitalovke tretje

1

Calcit | Foto Vid Ponikvar

Odbojkarice Calcita Ljubljane so stare in nove državne prvakinje v odbojki. Peto odločilno tekmo finalne serije v dvorani Tivoli so dobile s 3:0. Na odločilni tretji tekmi so si tretje mesto priigrale Vitalovke in s tem še dopolnile uspeh ljubljanskih odbojkaric.

Še drugo sezono zapored je o naslovu državnih prvakinj odločala peta tekma finala končnice v 1. DOL za ženske. Prednost domačega igrišča so izkoristile odbojkarice Calcita Ljubljane, ki so svojo prvo zaključno žogo za ubranitev lanskoletnega naslova izkoristile v Tivoliju.

Odločilno tekmo so Mariborčanke začele zelo odločno in pogumno in zasluženo tudi vodile v prvi polovici prvega niza. A v nadaljevanju niza so začele gostje delati napake na sprejemu servisa in domačinke so jih hitro ujele in tudi prehitele. V sicer napeti končnici so Calcitovke prvi niz dobile z 25:22.

Tudi v drugem nizu so Ljubljančanke izjemno servirale, Mariborčanke pa so bile ob slabem sprejemu povsem nenevarne v napadu. Mariborčanke so v prvih dveh nizih dobile kar osem asov, kar je odločno preveč. Calcitovke tako niso imele težkega dela in že po 50. minutah igralnega časa povedle z 2:0 v nizih.

Podobno zgodbo kot v drugem nizu smo gledali tudi v tretjem nizu. Varovanke Gašperja Ribiča so povedle že s 23:16 in videti je bilo, da je tekma končana. A gostujoči blok in servisi Sare Najdič so gostje spet približale, Kučejeva in Kostićeva pa s toćkama preobrata nista dopustili. Slavje v Tivoliju se je lahko začelo.