Sobota, 10. 2. 2024, 22.30

1. DOL ZA ŽENSKE, DRUGI DEL, 8. KROG

Kamničanke v Šempetru oddale niz, Bankirke brez težav

Kamničanke so zmagale v Šempetru.

Osmi krog v modri skupini 1. DOL za ženske sta na tekmi v Šempetru odprli ekipi Sip Šempetra in Calcit Volleyja. Presenečenja ni bilo, Kamničanke so kljub izgubljenemu prvemu nizu, šestemu v sezoni, vknjižile 22. zmago in samo potrdile prvo mesto na prvenstveni razpredelnici. V zeleni skupini bodo Formiske danes pričakale Braslovče. Mariborčanke so v soboto brez težav s 3:0 premagale Gen-I Volley, na Obali pa so se za peto mesto pomerile Ankarančanke in Koprčanke. Napeto tekmo so s 3:2 dobile Koprčanke.

Calcit Volley
Sportal Kamničanke ne popuščajo, Novogoričanke spet tretje

V igri pa Kamničanke niso blestele. Na sprejemu so imele kar nekaj težav, predvsem Maša Pucelj, največ v prvem nizu, ki so ga izgubile s 23:25. Neprepričljiv sprejem je bil razlog za rezultatska nihanja, zaradi katerih trener Bruno Najdič dolgo časa ni mogel biti miren. Sprostil se je lahko šele v četrtem nizu, v katerem so imele njegove varovanke najmanj težav, tudi zaradi slabše igre Savinjčank v napadu.

Gostje so bile sicer prepričljivo boljše v bloku, Lara Rituper je z njim dosegla pet točk, Sara Hutinski pa štiri, slabši sprejem pa je v napadu nadomestila Maša Pucelj, z 22 točkami najučinkovitejša igralka tekme.

Novogoričanke so v soboto upale, da so pred končnico prišle na tako raven, da bi se lahko z Mariborčankami, ki so jih lani izločile v polfinalu, vsaj enakovredno kosale. A izkazalo se je, da zaenkrat še zaostajajo. Po gladko izgubljenem prvem nizu so bile enakovredne le v drugem, v katerem so na začetku vodile, še na 18 točkami bile izenačene, nato pa sta as Tali Lekše in blok Monike Potokar poskrbele za vodstvo Mariborčank za tri točke. Nato so se dvakrat še približale na točko, dokončno pa jih je pokopal as Pie Senekovič. Na začetku tretjega niza so gostje povsem popustile, zaostajale že z 8:21, do konca pa poraz vendarle nekoliko omilile.

Iza Mlakar je dosegla 20 točk, 13 jih je dodala Monika Potokar, ki se počasi dviga v formi.

V Kopru, kjer so bili veliki preobrati tako v rezultatu kot v igri, ekipi sta točke osvajali v serijah, je bila z 28 točkami najučinkovitejša igralka tekme Nina Đukić, ki je dosegla tudi pet asov, skupno so jih gostje dosegle 13. Domače pa so bile boljše v bloku, štiri točke je z njim dosegla Amanda Pickering, tri pa Živa Labinjan, ki je dosegla tudi štiri ase.

1. DOL, ženske, drugi del, osmi krog (modra in zelena skupina)