Zaostanek lanskih prvakov po Evropi

Od Olimpije sta v Evropi slabša le še dva

5

Blessing Eleke | Foto Vid Ponikvar

Nogometaši Olimpije niso najslabši! V Evropi obstajata dva državna prvaka, ki sta si v tej sezoni nabrala še več zaostanka za vodilnim v svojem prvenstvu. Kdo sta?

Olimpija je lani osvojila naslov državnega prvaka in s prestola zrinila Maribor. Tudi pred začetkom sezone 2016/17 je bila glavni favorit za naslov. Na začetku sezone ji je šlo dobro, prezimila je na vrhu skupaj z Mariborom, potem se je po slabem zimskem kadrovanju vse obrnilo navzdol.

V prvih osmih tekmah letošnjega leta Olimpija ni zmagala niti enkrat, kar petkrat je izgubila in si nabrala zaostanek za Mariborom. Ta zdaj, šest krogov pred koncem, znaša kar 15 točk.

Prvak Leicester City si je v Angliji nabral rekorden zaostanek za prvim mestom. | Foto: Reuters Prvak Leicester City si je v Angliji nabral rekorden zaostanek za prvim mestom. Foto: Reuters

Angleški prvak je še enkrat slabši od Olimpije

Toda če verjamete ali ne, Ljubljančani niso slabši. V Evropi obstajata še dva kluba, ki sta bila lani prvaka in sta si do danes nabrala še večji zaostanek, kot si ga je Olimpija.

Prvi je lanski senzacionalni angleški prvak Leicester City, ki v Angliji za Chelseajem zaostaja kar za 41 točk pet krogov pred koncem sezone. Drugi je Trenčin, kar je za Olimpijo slaba tolažba. To je namreč klub, ki jo je na začetku sezone izločil iz Evrope. Iz te je potem takoj izpadel, potem pa je igral slabo tudi v domačem prvenstvu, v katerem zdaj za na Slovaškem vodilno Žilino zaostaja za 23 točk.

In kakšno je stanje v preostalih evropskih ligah?