Miran Srebrnič Luka Elsner NK Radomlje NK Rudar NK Celje NK Aluminij NK Krško NK Koper NK Gorica NK Maribor NK Maribor NK Domžale NK Olimpija NK Olimpija Prva liga Telekom Slovenije

Videovrhunci 8. kroga Prve lige Telekom Slovenije

Trener Gorice potožil: Nam niso nikoli piskali takšnega kazenskega strela #video

3

Olimpija Gorica Velikonja | Foto Grega Valančič/Sportida

Nogometaši Olimpije so po tesni zmagi na derbiju 8. kroga Prve lige Telekom Slovenije, v katerem je padlo 12 zadetkov, prevzeli vodstvo na prvoligaški razpredelnici. Gorica se je stežka sprijaznila z odločitvijo sodnika, ki je le nekaj minut pred koncem pokazal na belo točko in Etienu Velikonji omogočil, da odloči zmagovalca (1:0).

Olimpija : Gorica 1:0

Težko pričakovani derbi v Ljubljani, ki je odločal o tem, kdo se bo po osmem krogu znašel na čelu prvoligaške karavane, je bil odločen v izdihljajih srečanja. Gledalci v Stožicah so na zadetek čakali vse do 87. minute, ko je z bele točke mrežo Novogoričanov zatresel Etien Velikonja in tako poskrbel, da je njegov nekdanji klub izgubil vodilni položaj.

"Zadovoljni smo. Komaj smo čakali na zadetek. V prvem delu smo nakazali dobre stvari, od 60. minute stopnjevali ritem, a nam je nato zmanjkalo nekaj sreče. Z energijo smo ustvarjali pritisk," se je zmage razveselil Luka Elsner, ki se je kot trener Olimpije prvič predstavil v Stožicah. S klopi je spremljal, kako njegovi izbranci zapravljajo številne priložnosti. Nekaj so si jih priigrali tudi gostje, a je najstnik Rok Vodišek zeleno-belo mrežo zadržal nedotaknjeno do zadnjega sodnikovega piska.

Z delivcem pravice, glavni sodnik je bil Kranjčan Nejc Kajtazović, so se po tekmi ukvarjali gostje. "Olimpija je imela pobudo, a smo imeli štiri lepe priložnosti tudi mi. Derbija ne more odločiti ena taka situacija. Treba je imeti malce občutka. V preteklosti je bilo dosti primerov takšnega igranja z roko v kazenskem prostoru, a nam nikoli niso piskali kazenskega strela. Danes smo pač igrali v Ljubljani. Dobili smo gol, smo pa odigrali dobro tekmo," je trenerja Gorice Mirana Srebrniča razočarala odločitev sodnika, da po igranju Andreja Kotnika z roko v svojem kazenskem prostoru pokaže na belo točko.

Maribor : Radomlje 4:0

Rudar : Celje 1:3

Luka Koper : Krško 1:0

Domžale : Aluminij 2:0